Talgarskaya Krasavitsa bumbieru šķirnes apraksts un raksturojums, stādīšana un kopšana

Kazahstānas Dārzkopības institūta speciālisti strādāja pie Talgark bumbieru selekcijas. Apputeksnējot Meža skaistuma sēklas, selekcionāri izmantoja vairākas ražas šķirnes. Viņiem visiem bija izcilas tehniskās īpašības, kuras tika nodotas Talgar Beauty bumbierim. Ziemeļkaukāzā sāka audzēt zemus augļu kokus, tos audzēja Stavropoles teritorijā un dažos Centrālās Melnās zemes reģiona apgabalos.

Šķirnes apraksts un īpašības

Bumbieru Talgarka vai Almaatinka ir ar blīvu piramīdveida vainagu, vidēja augstuma. Galvenie dzinumi stiepjas no pīlinga stumbra, kam ir pelēks nokrāsa, taisnā leņķī. Elastīgas un vienmērīgas zari ir pārklātas ar lapām:

 • tumši zaļa krāsa;
 • iegarena forma;
 • ar robainām malām.

Maija otrajā dekādē uz bumbiera parādās lieli balti ziedi. Pumpuri ir konusveidīgi, uz gredzenotajiem zariem veidojas olnīca. Augļi nogatavojas septembrī. Koks savus pirmos augļus dod 4 gadu vecumā.

Pudeles formas bumbieris ir pārklāts ar spīdīgu ādu un dienvidu pusē to rotā ar koši sarkt. Zem ādas redzami mazi zaļi punktiņi.

Augļi sver 150–160 g, dažu paraugu svars tuvojas 250. Kad nogatavojies, blīvo kraukšķīgo mīkstumu pārlej ar sulu, iegūst krēmīgu krāsu, patīkamu saldu garšu, kas tiek lēsta 4,6 balles.

Pear Talgar Beauty ir bagāta ar:

 • cukuri;
 • C vitamīns;
 • organiskās skābes.

bumbieru Talgara skaistums

Augļi tiek turēti uz izliekta kātiņa, tik daudz no tiem ir piesaistīti, ka koka zari noliecas zemē.

Apputeksnēšanas šķirnes

Lai Talgara skaistums sniegtu labu ražu, blakus tam jāstāda citas bumbieri, kas ir pašauglīgi.

Apputeksnēšanas šķirnes

Kad Kazahstānas pētniecības institūta speciālisti selekcionēja Almaatinka, Meža skaistuma sēklas tika sakrustotas ar citu bumbieru sēklām. Tos var izmantot kā apputeksnētāju. Vidēja izmēra Hoverla koks veido kompaktu vainagu, lieliski eksistē kopā ar citiem augiem, un to neietekmē sēnīšu slimības.

bumbieru Talgara skaistums

Nepretenciozajai pašauglīgajai šķirnes konferencei ir augsti tehniskie parametri, tā zied vienlaikus ar Talgarskaya Krasavitsa. Labi apputeksnētāji Almaatinka ir Lyubimitsa Kappa un Kucheryanka.

Koku augstums

Bumbieris, kuram ir plaša vainaga ar piekārtiem zariem, pieder pie vidēja lieluma kultūras šķirnēm. Neskatoties uz to, ka koks tik tikko sasniedz 3 metrus, tas priecē ar stabilu labu ražu.

Mūžs

Tāpat kā jebkura cita augļu raža, arī Talgara skaistums ir jāaprūpē - savlaicīgi nogrieziet, noņemiet žāvētus zarus, siltumā ūdeni, novēršot slimību attīstību un kaitēkļu iebrukumu. Un tad koks dzīvos nevis 10, bet apmēram 30 gadus, priecēs jūs ar lielu un saldu bumbieru pārpilnību.

bumbieru Talgara skaistums

Ziemcietība

Talgar Beauty izlido pēc salnām no 25 līdz 30 ° C, bet, ja tās ilgstoši neiztur. Bumbieri audzē dienvidu reģionos, priekšpilsētās tas nes augļus.

Raža

Talgaru Krasavitsa kultivē rūpnieciski, no 1 hektāra gadā novāc līdz 20 tonnām augļu, uz viena vidēja izmēra koka nogatavojas līdz 6 spaiņiem bumbieru.

Cikliska augļu

Katru rudeni Talgar Beauty piešķir augļus ar noteikumu, ka tuvumā aug vismaz viens apputeksnētājs. Pirmie bumbieri parādās uz 4 vai 5 gadus vecā stāda gredzenotajiem zariem, un to skaits ar katru sezonu palielinās. Un tikai no 20. gada augļiem dažreiz tiek novērota cikliskums augļos, bet ar labu aprūpi, slimību un kaitēkļu novēršanu uz pieauguša koka, augļi tiek piesaistīti un nogatavojušies katru rudeni.

bumbieru Talgara skaistums

Pašauglība

Talgar Beauty bagātīgi zied pavasarī, bet, lai iegūtu augstu ražu, jums blakus jāstāda citi šīs kultūras koki, kas kalpo kā apputeksnētājs. Kazahstānas Pētniecības institūtā audzētās bumbieru šķirnes ir pašauglīgas.

Izturība pret slimībām

Talgar Beauty ir laba imunitāte. Koku reti ietekmē baktērijas un sēnītes, praktiski necieš no kašķa. Nav bieži nepieciešams izsmidzināt augu ar insekticīdiem no kaitēkļiem.

Talgara Krasavitsa bumbiera priekšrocības un trūkumi

Rudens nogatavošanās šķirne, kas audzēta Kazahstānā, ir pieņēmusi labākos tehniskos parametrus no tuvākajiem radiniekiem.

bumbieru Talgara skaistums

Tās priekšrocības ietver:

 • lieliska produktivitāte;
 • izturība pret sausumu un salu;
 • imunitātes klātbūtne pret kraupi;
 • regulāri augļot.

Bumbieriem ir patīkama garša, tie ilgstoši nepasliktinās, nezaudē noformējumu, tos pārvadājot lielos attālumos.

Šķirnes trūkumi ietver nepieciešamību apputeksnēt. Pārgatavojoties, augļu mīkstums iegūst brūnu nokrāsu.

Reprodukcijas metodes

Bumbieri valstī var atšķaidīt ar veģetatīvo metodi - ar pumpuriem, gaisa slāņiem, sēklām. Bet, izmantojot pēdējo variantu, stādi attīstās slikti, ir grūti iegūt labu ražu.

bumbieru Talgara skaistums

Spraudeņi

Daudzi dārznieki Talgar Beauty reprodukcijai novāc zaļos zarus, apstrādā tos augšanu stimulējošā šķīdumā. Kad saknes ir izveidotas, dzinumus stāda zemē. Vidējos platuma grādos bumbieru spraudeņus vasarā novāc no veseliem un augļus nesošiem kokiem.

Gaisa slāņošana

Izmantojot šo pavairošanas metodi jaunā augā, apakšējā filiāle ir saliekta, pārkaisa ar augsni. Tā kā Talgar Beauty dzinumi atrodas augstu, dzinumam ir pievienots maiss ar augsni. Gaisa slāņi tiek baroti 2 gadus, lai arī saknes parādās pirmajā sezonā, taču tie joprojām ir pārāk vāji, tiem ziemā nepieciešama regulāra laistīšana, mulčēšana un pajumte.

bumbieru Talgara skaistums

Kā pareizi iestādīt augu?

Lai bumbieris varētu ātri sākties un labi attīstīties, jums jāievēro pamatprasības, noteikti nosakiet optimālo vietu, kur tas augs.

Kā izvēlēties stādu

Labāk ir iegādāties Talgar Beauty koku bērnistabā. Stumbra biezumam jābūt apmēram 1 cm, labi sakņojas bumbieri, kas ir 1 vai 2 gadus veci, sākot no 1,2 līdz pusotra metra augstumam. Jums nav jāpērk augs, kura saknes ir pārklātas ar izaugumiem un miza ir saburzīta.

bumbieru Talgara skaistums

Iekāpšanas vietas un laika izvēle

Talgar Beauty mīl smilšmāles, labi iesakņojas smilšainā smilšmāla augsnē ar neitrālu vai zemu skābumu. Bumbieru audzēšanai kūdras zemes, apgabali, kur gruntsūdeņi atrodas tuvāk par 2 metriem no virsmas, nav piemēroti. Augļu kultūrām ir nepieciešams daudz saules.

Vidējos platuma grādos bumbieri var stādīt aprīlī un septembrī, lai pirms ziemas būtu laiks sacietēt. Dienvidu reģionos karsts un sauss laiks sākas agri, labākais laiks šādam darbam ir oktobris.

Rakšanas izkraušanas caurums

Pēc bumbiera zemes gabala sagatavošanas ir jāizgatavo caurums metra platumā līdz 50 cm dziļumam. Augsni noņem slāņos un uzklāj mēslojumu. Augšējā auglīgā augsne jāsajauc ar kompostu, jāpievieno smiltis, superfosfāts un kālija sāls.

bumbieru Talgara skaistums

Ir vērts izrakt caurumu 3 nedēļas pirms paredzētā auga izvietošanas, labi to atlaidiet, izveidojiet iegriezumus sānos. Tas veicina labāku gaisa plūsmu. Obu apakšā ielej oļus, ķieģeļu skaidas, izveidojot drenāžas slāni.

Bumbieru stādīšanas tehnoloģija

Pirms procedūras koka saknes iemērc ūdenī, un pēc tam uz dažām minūtēm iemērc māla biezenī, ar atzarojumu nogriež sausus dzinumus. Nosēšanās notiek vairākos posmos:

 1. Koka tapu ievada bedrē, apmēram 10-15 cm attālumā no tās vidus.
 2. Pilskalnā apakšā ielej auglīgu zemes slāni.
 3. Bumbieri ievieto caurumā, atstājot saknes apkakli 30 mm virs virsmas.
 4. Ielejiet augsni, pārliecinoties, ka neparādās tukšumi.

Pēc stādīšanas augsne ir rūpīgi jāblīvē, ap stādi tiek izrakts tranšeja un ielej 3 ūdens spaiņus, pārklāj ar humusu vai kūdru. Koks ir piesaistīts balstam.

bumbieru Talgara skaistums

Talgar skaistumkopšana

Lai bumbieris labi iesakņotos un priecātos ar augļiem, pēc stādīšanas jums par to jārūpējas - savlaicīgi nogrieziet to, veiciet slimību profilaksi, neaizmirstiet par mērci.

Apūdeņošanas intensitāte

Lai stādi saņemtu nepieciešamo mitruma daudzumu, ap to tiek izraktas rievas, gar kurām tiks piegādāts ūdens. Pēc laistīšanas beigām tos pārklāj ar mulču. Augsne ir jāsamitrina līdz pusmetra dziļumam. Var uzstādīt arī rotējošu smidzināšanas sistēmu. Pieaugušam Talgara skaistumam jābūt dzirdinātam, kad tas izbalējis un rudens beigās.

laistīšanas bumbieris

Virsējā mērce

Pēc stādīšanas kokam ir pietiekami daudz barības vielu. Nākamajā gadā caurumos jau tiek ieviesti minerālu kompleksi, reizi trijos gados bumbieri tiek mēsloti ar organiskām vielām. Pēc ziedēšanas Talgar Beauty izsmidzina ar šķīdumu, kas sagatavots no 20 g karbamīda un spaini ūdens.

Apgriešana

Lai bumbieris labi augtu un attīstītos, sākot no divu gadu vecuma, tiek noņemti dzinumi, kas nonāk stumbra iekšpusē, žāvēti un slimi zari tiek noņemti.

Kronas veidošanās

Lai regulētu augšanas stiprumu, paātrinātu ražas augļošanās periodu, viņi izmanto vairāku veidu jaunu augu atzarošanu, vecie koki atjaunojas. Kronis veidojas bumbieru dzīves pirmajos gados no centrālā stumbra, 6 pirmās kārtas dzinumi, 8 - otrās un augļu zari. Dienvidu reģionos ir izplatīts apaļa veida vainags, citos reģionos tas ir mazpakāpju.

atzarošana bumbieris

Normatīvs

Šāda veida atzarošana tiek veikta, lai novērstu koksnes pārslodzi, novērstu bumbieru sabiezēšanu un uzlabotu gaismas apstākļus. Tas sākas ar žāvētu un bojātu zaru noņemšanu. Jaunos, novārtā atstātos kokos vainags tiek retināts, pieaugušos augos saīsināti dzinumi, kas ir pārsnieguši tā robežas.

Atbalsta

Lai Talgara skaistums nebūtu pārslogots ar augļiem, neliecas pie zemes, regulāri tiek nogriezti lieli zari. Šī procedūra palīdz ilgstoši saglabāt bumbieru labā stāvoklī.

Sanitārie

Katru gadu dārznieki un vasaras iedzīvotāji noņem sausus dzinumus, kurus ietekmē kaitēkļi un slimības. Kontroles atzarošana ļauj paātrināt koka augšanu un attīstību, uzlabot tā ražu. Arī vecās bumbierus var atdzīvināt.

atzarošana bumbieris

Apgriešanas noteikumi

Zinoši dārznieki neiesaka veidot vainagu, rudenī saīsināt dzinumus, lai Targara skaistums nesasaldētu. Procedūra jāuzsāk agrā pavasarī, kad termometrs atstāj aiz + 4 ° C atzīmes, darbu jāpabeidz pirms pumpuru pārtraukuma. Vasarā nevar sagriezt bumbiera zarus, tas vājināsies, dzīves cikls tiks izjaukts.

Gatavojos ziemai

Lai gan Talgara skaistums var izturēt salnas, jauna koka stumbrs un skeleta dzinumi ir iesaiņoti ar materiālu, kas ļauj gaisam iziet cauri. Saknes pārklāj ar adatām, kūdru vai kompostu ar vismaz 15 cm slāni.Pieaugušu bumbieri ziemai noņem no žāvētiem zariem un stumbru balina.

bumbieru patversme

Slimības un kaitēkļi

Talgar Beauty necieš no kreveles, tai ir laba imunitāte pret baktēriju infekciju. Tomēr pienācīgas koku kopšanas trūkums, lietaini un mitri laika apstākļi provocē sēnīšu un vīrusu aktivizēšanos.

Raksturīgās bumbieru slimības

Visbiežāk Talgara skaistumu ietekmē citosporoze, kad miza izžūst, un rūsa, kas sākas ar sarkanu plankumu parādīšanos.

Lai novērstu slimību rašanos:

 1. Kritušās lapas un mumificētie augļi tiek savākti un sadedzināti.
 2. Rakšanas laikā zeme tiek apstrādāta ar zālēm pret sēnītēm.
 3. Šķēles tiek izsmērētas ar dārza piķi.
 4. Divreiz augšanas sezonā bumbierus izsmidzina ar Bordo šķidrumu, bet agrā pavasarī - ar "Nitrafen".

bordo šķidrums

Kad parādās citosporozes pazīmes, inficētās vietas tiek sagrieztas veselos audos. Visas sausās zari tiek noņemti.

Kukaiņu kaitēkļi un kontrole

Talgara Skaistuma sēklas piesaista bumbieru kode, lai nokļūtu kaulos, kāpuri iekļūst ejās un augļi ātri pasliktinās. Tauriņu vasaras laikā uz koka tiek uzliktas slazdošanas jostas. Ziemai viņi rūpīgi izrakt zemi gandrīz stumbra aplī, pēc ziedu nokristēšanas bumbieru izsmidzina ar preparātu "Agravertin".

Tuboverts inficē auga lapas, tajās dējot olas. Jūs varat tikt galā ar to, apstrādājot kokus ar šķīdumiem "Aktara", "Decis", "Calypso".

Nogatavošanās periods un raža

Kazahstānas selekcijas bumbieris pieder pie vēlajām kultūras šķirnēm. Augļi nogatavojas septembrī. Tos ar rokām nedaudz noplēš, tos nenogatavojot, aiznes uz pagrabu vai pagrabu un saliek kastēs. Augļi nebojājas līdz Jaunajam gadam, tie melo līdz februārim.

Kuriem reģioniem šī šķirne ir vairāk pielāgota

Lai arī Talgar Beauty var izturēt salnas, to vislabāk pielāgo dienvidu reģionu klimatam. Rūpnieciski šķirni kultivē Stavropoles teritorijā, Krasnodaras apgabalā. Bumbieris tiek audzēts Melnās zemes centrālajā reģionā, ziemeļdaļā tas neiesakņojas, tāpat kā Sibīrijā.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis