Kurā vecumā un vidējais zosu svars tos nokaut gaļai, top 4 veidi

Zosu audzēšana tiek uzskatīta par diezgan populāru nodarbi. Šie putni tiek audzēti daudzās mazās vai lielās saimniecībās. Šie putni tiek uzskatīti par ļoti nepretencioziem. Tajā pašā laikā daudziem iesācējiem lauksaimniekiem ir jautājums, kurā vecumā ir labāk nokaut zosis gaļai. Lai putnu audzēšana būtu pēc iespējas izdevīgāka, izvēloties kaušanas laiku, ir vērts pievērsties putnu vecumam un svaram.

Kurā vecumā nokaut zosis gaļai?

Audzējot putnus gaļas iegūšanai, tos sasmalcina no 4 mēnešiem. Konkrēto periodu nosaka putna šķirne un tā uzturs. Vienkāršas ciemata pelēkas vai baltas zosis, kas ēda zāli un minimālu graudu daudzumu, vēlamo svaru sasniedz tikai sešos mēnešos. Broileru gaļas šķirnes tiek uzskatītas par ļoti agru nogatavināšanu un strauji aug. Ja putni ēd barības maisījumu, ir atļauts nosūtīt tos kaušanai jau 4 mēnešus.

Ja zosis tiek audzētas pūkām, laiks ir jāpielāgo, lai atspoguļotu lūst laiku. Zosu nevar nokaut līdz 4 mēnešiem. Līdz šim laikam vēl nav pabeigts pirmais putna mols. Apmēram 4 mēnešus dūnas tiek pilnībā aizstātas ar pieaugušām spalvām. Tajā pašā brīdī kaņepes pazūd no putna - spalvām, kas aug uz ķermeņa.

Eksperta atzinums
Zarechny Maxim Valerievich
Agronoms ar 12 gadu pieredzi. Mūsu labākais kotedžu eksperts.
Saskaņā ar kulinārijas ekspertu atsauksmēm zosām, kuru vecums ir 7-8 mēneši, ir visgaršīgākā un sulīgākā gaļa. Šajā laikā gaļa ir pilnībā nogatavojusies, un aknas sasniedz lielu izmēru.

Sākotnējs gaļas šķirnes paraugs vidēji par 4 mēnešiem sver 4-5 kilogramus. Pēc iekšējo orgānu, ķepu, spalvu un galvas noņemšanas liemeņa masa parasti nepārsniedz 2,5-3 kilogramus.

Sagatavošana procesam

Veicot zosu kaušanu mājās, ir vērts ievērot dažus noteikumus. To pārkāpums provocē gaļas garšas pasliktināšanos un uzglabāšanas laika samazināšanos. Pirmkārt, ir svarīgi notīrīt putna zarnas no fekālijām. Lai to izdarītu, jūs nevarat barot putnus pirms kaušanas 8-12 stundas. Šo periodu nav iespējams palielināt, jo tas negatīvi ietekmēs gaļas garšu.

Tajā pašā laikā putnus nav ieteicams ierobežot ūdenī. Pirms kaušanas ir vērts dot putniem dzert sālītu šķidrumu. Tas palīdz pagarināt liemeņa glabāšanas laiku. Parasti bada laikā nokaušanai paredzētās zosis ieteicams atdalīt no pārējiem mājlopiem. Ieteicams sēdēt naktī. Šajā situācijā ir pieļaujams nokaut putnus no rīta.

Ja sēde tiek veikta dienā, vieta, kur atrodas putni, ir jāpadara tumšāka.

Kaušanas paņēmieni

Kaušanas paņēmieniem ir vairākas iespējas, katrai no tām ir atšķirīgas priekšrocības un trūkumi.

Ārējā metode

Putnu nokaušanai šādā veidā mājās ir vērts sagatavot asas šķēres. Viņiem jābūt ar gariem asmeņiem. Vispirms putns jāpiesaista un jānovieto otrādi. Lai zoss nevarētu plēst spārnus, ieteicams to ievietot speciālā konusā, kurā galvai ir izveidots caurums.

Lai nokautu zosu, rīkojies šādi:

 • atveriet knābi un ievietojiet šķēres mutē;
 • izgrieziet vēnas un caurdurt aukslēju, lai šķēres nokļūtu smadzenēs;
 • atbrīvot asinis;
 • pēc pusstundas sāciet putnu noplūkt.
Plusi un mīnusi
augsta efektivitāte;
liels manipulācijas ātrums;
manipulāciju vieglums ar prasmēm.
nepieciešamība pēc īpašiem instrumentiem;
vajadzība pēc atbilstošām prasmēm.

Iekšējā metode

Lai izdurt zosis ar šo metodi, tās jānostiprina tāpat kā ar ārējo metodi. Pēc tam ar asu nazi nogrieziet rīkli zem knābja. Griezumam jābūt pietiekami dziļam, lai sasniegtu skriemeļus. Lai atvieglotu asiņu izvadīšanu, galva nekavējoties jāatdala.

daudz pīļu

Plusi un mīnusi
liels ātrums;
manipulācijas precizitāte;
precizitāte.
nepieciešamība atdalīt galvu;
noteiktu prasmju un zināšanu nepieciešamība.

Ar cirvi

Zoss bieži tiek uzlauzts ar cirvi. Lai nokautu putnu, ieteicams rīkoties šādi:

 • ātri ar cirvi nogriez galvu;
 • pakārt liemeni otrādi, lai iztukšotu asinis;
 • pāriet uz noplūkšanu.
Plusi un mīnusi
liels ātrums;
procedūras vienkāršība.
nepieciešamība pēc asi asināta instrumenta;
prasmju nepieciešamība.

Kaušanas rūpnieciskā metode

Rūpnieciskā mērogā putnu griešana ir pietiekami ilga. Lai paātrinātu šo procedūru, tiek izmantotas īpašas konveijeru līnijas. Tie palīdz ātri sasmalcināt, noplūkt un ieķert liemeni.

Plusi un mīnusi
augsts procedūras ātrums;
procesu automatizācija;
nav nepieciešama cilvēka iejaukšanās.
vajadzība pēc piemērota aprīkojuma pieejamības;
nepieciešamība pēc prasmēm darbam ar ierīcēm.

Kā noplūkt putnu

Pēc asiņu izliešanas no liemeņa jūs varat sākt noplūkšanas procesu. Lai nepieļautu asiņu nokļūšanu dūnās un spalvās, ieteicams kakla galu pievilkt ar auklu. Jūs varat saspiest putnus sausus vai mitrus. Pirmo iespēju izmanto dūnu un spalvu savākšanai. Ir atļauts tos kārtot un apstrādāt tūlīt pēc noplūkšanas.

Izmantojot slapjo metodi, liemenim jābūt applaucētam ar verdošu ūdeni. Šī procedūras versija tiek uzskatīta par vienkāršāku un ātrāku.

Kā sagriezt liemeni

Sagriešana ir nepieciešama ļoti piesardzīgi, jo tas var pasliktināt gaļas garšu un liemeņa izskatu. Lai veiktu procedūru, jums jāveic šādas darbības:

 1. Pirms sākat manipulācijas, pārliecinieties, ka skropstu tuša ir tīra. Tam nevar būt spalvas vai dūnas. Netīrumus ir atļauts noņemt manuāli vai ar pinceti.
 2. Noņemiet putna galvu. Lai to izdarītu, ir vērts iegriezt ādu otrā skriemeļa rajonā.
 3. Nogrieziet spārnus pie elkoņa un ķepām locītavas zonā. Šīs platības ir visvieglāk sagriezt. Šādus fragmentus ir aizliegts izmantot ēdiena gatavošanai.
 4. Sāciet griezt orgānus. Pirmkārt, ieteicams noņemt barības vadu un traheju. Lai to izdarītu, nogrieziet vēderu. Ir pieļaujams arī vilkt šos orgānus caur kloaku. Ja rodas grūtības, varat izmantot nazi.
 5. Lai atvērtu vēderu, jums jāņem ass nazis. Šajā gadījumā jums vajadzētu sākt ar kloaku un virzīties uz leju ķīļa virzienā. Iegriezums jāveic uzmanīgi, lai neietekmētu iekšējos orgānus un zarnas.
 6. Noņemiet subproduktus un citus iekšējos orgānus. Pārtikai parasti izmanto kuņģi un aknas.
 7. Ar nazi noņemiet degšanas cauruli.
 8. Liemeni labi izskalo un atstāj uz 2 stundām. Viņai vajadzētu apgulties istabas apstākļos. Pēc šī laika gaļu var sasaldēt.

daudz pīļu

Noderīgi padomi iesācējiem

Iesācējiem lauksaimniekiem jāievēro šie ieteikumi:

 1. Barojiet zosu ar zaļumiem pavasarī un vasarā. Ar rudens iestāšanos ir vērts putnu uzturā ieviest vairāk barības maisījumu.
 2. Ierobežojiet putnu fiziskās aktivitātes no septembra. Tas veicina labāku tauku uzkrāšanos. Dienas pastaigas ilgumam vajadzētu būt 1-1,5 stundām.
 3. Izvēlieties labākos vaislas dzīvniekus.
 4. Pēc kaušanas ļaujiet asinīm izplūst. Tas ietekmē gaļas kvalitātes īpašības.

Lai procedūra būtu veiksmīga, pirms kaušanas ir vērts iepazīties ar putnu anatomiskajām iezīmēm. Tas palīdzēs jums pareizi nokaut putnu un veikt tā sadaļu.ku. Manipulācijai ir svarīgi izmantot asinātus instrumentus.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis