Kā mājās augt un kā pareizi rūpēties par ingveru

Ingvers ir veselīgs augs. Pirmkārt, tiek vērtēta tās sakne, kuru izmanto medicīnā un kulinārijā. Bet pats augs jūs priecēs ar skaistu ziedēšanu, ja radīsit tam piemērotus apstākļus, jo bez tā ingveru mājās nebūs iespējams audzēt. Pirms ingvera audzēšanas mājās jums jāizpēta apstākļi tā dabiskai augšanai.

Pot un augsne

Tādam augam kā ingvers audzēšana mājās nozīmē gan stādīšanu podā, gan stādīšanu atklātā zemē. Audzējot podā, izvēlas plašu trauku, jo pikantam bumbuļam augšanai ir nepieciešams daudz vietas. Bet, lai audzētu augu tikai dekoratīviem nolūkiem, ir piemērots dziļš un šaurs trauks.

rūpēties par

Ingveram nepieciešama laba kanalizācija. Poda apakšā ielej keramzītu vai upes grants, kuras augstums nepārsniedz 5 cm.Zemes slānis, kas pārklāts no augšas, nav jāsasmalcina.

Ārstnieciskā bumbuļa stādīšanai katlā varat iegādāties gatavu augsni. Pats labākais - šis augs iesakņojas augsnē dārzeņu kultūrām vai citrusaugļiem. Bet jūs varat pats sagatavot augsni, sajaucot zemi, smiltis un humusu vienādās daļās. Tas pats sastāvs ir piemērots ingvera stādīšanai dārzā. Arī augsnei jābūt mīkstai, irdenai un elpojošai, lai asni varētu viegli izlauzties līdz augšai.

augt un pareizi

Kā audzēt ingveru no saknes, sakņu bumbuļa?

Ingvers ir termofīls augs, tāpēc to var stādīt atklātā zemē tikai Krievijas dienvidu daļā. Citos mūsu valsts reģionos ingveru no saknes vislabāk audzēt mājās katlā.

Šim augam ir bumbuļveida saknes, tāpēc tas veģetatīvi vairojas. Ingvera sakneņi ir bumbuļveida, attīstās horizontāli. Stādīšanai pietiek ar 1 bumbuļu.

mājās

Apmācība

Auga sagatavošana stādīšanai podā sākas ar bumbuļa izvēli. Stādīšanas materiāls nedrīkst būt sauss vai bojāts. Labs paraugs ir bieza, pienaini dzeltena sakne ar zariem. Jo vairāk “acu” (dzinumu pumpuri) ir uz bumbuļa, jo lielāka dīgtspējas iespēja. Turklāt šādiem pumpuriem jāatrodas visās saknes daļās.

Pirms stādīšanas jāaktivizē dzinumu pumpuri. Lai to izdarītu, bumbuļus 3-4 stundas iegremdē siltā ūdenī. Bumbu dezinficēšanai ūdenī varat pievienot nedaudz kālija permanganāta. Šī procedūra tiek veikta tūlīt pēc stādāmā materiāla iegādes. Jūs varat arī ievietot bumbuļus tumšā, vēsā vietā 2-3 nedēļas.

nošaut pumpurus

Lielas saknes tiek sagrieztas vairākos gabalos gar tiltiem. Griezumu pārkaisa ar pelniem.Galvenais noteikums, dalot bumbuļus, ir tāds, ka katrai daļai jābūt vismaz 1 "acij". Ir nepieciešams sadalīt lielus bumbuļus, jo stādījumi var būt pārāk biezi.

Kā iestādīt ingvera sakni?

Bumbuļu stādīšana sākas februārī-martā. Tomēr, pirms jūs varat iestādīt ingveru mājās, jums jāatrod tam piemērota vieta. Mājās tropos šis ārstniecības augs dod priekšroku ēnainām vietām, bet mērenā klimatā bez saules ingvers sasalst.

ingvera sakne

Lai arī tropu auga stādīšanai paredzētais pods tiek ņemts liels, bumbuļus dziļi neapbedīt. Tie ir izvietoti uz zemes virsmas tā, lai pumpuri izskatās uz augšu. Pēc tam virsū apkaisa ar mitru substrātu. Augšējā slāņa biezumam nevajadzētu būt lielākam par 3 cm.

Stādus novieto siltā, saulainā vietā. Iekštelpās podu vislabāk ir novietot uz palodzes dienvidu pusē un vasarā pārvietot uz vēsāku vietu. Tomēr nevajadzētu gaidīt ātrus dzinumus. Pirmie dzinumi parādās 2 nedēļas pēc stādīšanas.

tropu augs

Ingvera kopšana mājās

Dziedinošās saknes dzimtene ir Āzijas dienvidaustrumu valstis ar tropisko klimatu. Tur šis daudzgadīgais augs var sasniegt 1 m augstumu.Lai Krievijas apstākļos audzētu to pašu augu, jums būs jāmēģina, jo ingveru rūpīgi jākopj.

dziedinošā sakne

Temperatūra

Ingveram patīk silts klimats, tāpēc tam pieņemamā temperatūra ir + 18 ... + 24 ° C. Ja sakņu kultūra tiek stādīta ārpus telpām, tad stādīšanas vieta jāaizsargā gan no vēja, gan no spēcīgas ēnas, kā arī no pārmērīgas tiešas saules gaismas.

Lai rūpētos par ingveru mājās ātrāk novestu pie ziedēšanas, podiņam ar augu vajadzētu atrasties siltā un gaišā vietā. Bet jums jāpārliecinās, ka augsne neizžūst, un lapas saulē nedeg.

spēcīga ēnošana

Apgaismojums

Labākā vieta ingvera audzēšanai ir blakus dārza kokiem. Tātad gultas ar atšķaidītām sakņu kultūrām atradīsies nelielā ēnā, tomēr tām būs pietiekami daudz saules gaismas.

Iekštelpās pie loga novieto sakņu dārzeņu podu. Vasarā, spožā dienas laikā, ir labāk konteineru izņemt dziļi telpā vai pārvietot uz logu, kas vērsts uz ziemeļrietumu pusi.

augošs ingvers

Laistīšana

Ārstnieciskais augs mīl mitrumu, tomēr, pirms parādās pirmie pumpuri, tam nepieciešama mērena laistīšana. Ūdenim podā nevajadzētu stagnēt, bet augsnei nedrīkst ļaut izžūt. Ja gaisa temperatūra ir augsta, tad tiek palielināta laistīšana.

Temperatūrai pazeminoties, augam jau ir vajadzīgs mazāk mitruma. Lai augsne būtu mitra, siltumā jūs varat ņemt podu ārpusē, aizēnotā vietā.

Augošais daudzgadīgais mīl ikdienas izsmidzināšanu. Lai novērstu lapu apdegumus, vislabāk ir izsmidzināt ar smidzināšanas pudeli no rīta un vakarā. Ingvera audzēšanas īpatnībām nepieciešama pastāvīga augsnes kopšana. Pēc katras laistīšanas augsne ir jāatslābina, lai gaiss varētu ieplūst saknēs.

mērena laistīšana

Mēslojums

Ingvera audzēšana mājās, tāpat kā visi apstādījumi, kurus pieradusi audzēt citos klimatiskajos apstākļos, nav viegls uzdevums. Tāpēc nevar iztikt bez pārsēja, kas nodrošina pikanta bumbuļa normālu augšanu. Ingvers mīl augšējo pārsēju, atslābumu un mitrumu.

Augšanas sākumā jūs varat barot augsni ar potaša mēslošanas līdzekļiem. Aktīvās augšanas laikā sakņu kultūrām tiek izmantoti kompleksi minerālmēsli. Sešus mēnešus pēc stādīšanas pārmaiņus izmanto organiskos un potaša pārsējus. Mēslošanas līdzekļus augsnē iestrādā reizi nedēļā.

atslābums un mitrums

Kaitēkļi un slimības

Tā kā "tropu dziednieks" nepazīstamos klimatiskajos apstākļos visbiežāk aug telpās, daudzi dabiskie kaitēkļi no viņa nebaidās. Tomēr, kad vasarā podu ņem ārā, augs var uzbrukt zirnekļa ērcei.Kaitēkli var identificēt ar raksturīgu mazu dzeltenu punktu uzkrāšanos lapās. Kaitēkļu kontrole ir vienkārša:

  • Reizi nedēļā lapas un stublāju apstrādā ar fungicīdu, līdz zirnekļa ērce pazūd;
  • veiciet regulāru izsmidzināšanu un pēc tam pārklājiet augu zemes daļu ar plastmasas maisiņu, radot siltumnīcas efektu, kas iznīcina zirnekļa ērci;
  • veikt profilaktiskus pasākumus, lai palīdzētu novērst kaitēkļu parādīšanos lapās.

tropu dziednieks

Bet visbiežāk tropisko sakņu kultūru slimības ir saistītas ar nepareizu tās kopšanu. Gaisa trūkuma un tiešu saules staru trūkuma dēļ karstā periodā lapas kļūst dzeltenas un nokalst. Mitruma trūkuma dēļ lapas sāk ātri nožūt.

Ražas novākšana

Ingvers lēnām aug pat parastajos tropos. Vēsajā klimatā tā augšana vēl vairāk palēninās. Pirmie augļi jāgaida gadu pēc stādīšanas, jo saknes sāk nogatavoties tikai rudens vidū. Un, lai izbaudītu "tropu dziednieka" brīnišķīgo ziedēšanu, labāk ir pagaidīt vēl 1 gadu. Lai to izdarītu, jums vienkārši jāatstāj saknes augsnē.

ātri nožūt

Dzīvoklī izaugušā ingvera novākšanas signāls ir zemes daļas vīšana. Visbiežāk tas notiek ziemas vidū. Tiklīdz zemes daļa sāk kļūt dzeltena un nokrīt, laistīšana tiek pārtraukta. Pēc 3-4 dienām jūs varat izrakt saknes un nosūtīt tos žāvēšanai un uzglabāšanai. Jūs varat sākt sakņu kultūru novākšanu rudenī, taču šajā gadījumā nevajadzēs gaidīt labu ražu.

Kā pareizi uzglabāt bumbuļus? Novietojiet sakņu dārzeņu vēsā tumšā vietā. Tam vispiemērotākais ir pagrabs vai ledusskapis. Ja tiek nodrošināta ilgstoša uzglabāšana, tad sakņu kultūra jāiesaiņo papīrā. Tomēr, uzglabājot ilgāk par 6 mēnešiem, tas sāk zaudēt ārstnieciskās īpašības, bet to atkal var izmantot kā stādāmo materiālu.

ietiniet papīrā

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis