Ko var stādīt zem valriekstu koka

Dažiem dārzniekiem ir stingrs viedoklis, ka zem valrieksta neko nevar stādīt. Valriekstu koks aizņem daudz vietas, bet nekas neaug netālu no tā vai zem tā. Izveicīgi, gādīgi dārznieki ar savu pieredzi pierāda pretējo. Viņi dod padomu, stāsta, ko var stādīt zem valrieksta.

Kādi augi var augt zem valrieksta

Valrieksts ir liels augs ar plašu izplatības vainagu. Tam ir garšīgi un veselīgi augļi. Dziedina ne tikai riekstus, bet arī lapas. Augot valriekstu kokam, vietas trūkums, it īpaši uz 6 akriem, kļūst pamanāms. Svarīgs ir jautājums par iespēju iestādīt kaut ko netālu no viņa.

Izveicīgi dārznieki apgalvo, ka zem riekstu vainaga tiek stādīti daudzi augi, kas bez problēmām aug un zied.

Krūmi

Ērkšķogu, upeņu, kazeņu krūmi jūtas ērti zem jauniem valriekstiem. Tas aug lēnām, un līdz brīdim, kad vainags kļūst pārāk plats, izplatās, tiek iestādīti ogulāji, kuriem būs laiks nodzīvot savu dzīvi, līdz augs valriekstu koks:

 1. Upenes ir pieticīgs augs, kas nav vajadzīgs audzēšanai, viegli iesakņojas, nes augļus jebkuros apstākļos.
 2. Lai arī jāņogas ir gaismu mīloši krūmi, tie lieliski panes ēnu. Aizēnotajās vietās upeņu ogas ir lielākas nekā atklātā saulē. Lai arī garša ir skāba, nekā augļi, kas nogatavināti saulē.
 3. Valrieksts aizsargā jāņogas no vēja. Jāņogu krūms nepieļauj spēcīgu vēju.
 4. Nav slikti, ja tuvumā iestādāt vairāk nekā vienu melno ogu šķirni. Krustotā apputeksnēšana palielina olnīcu augšanu, augļi kļūs lielāki.

upenes

Daži dārznieki uzskata, ka zem valriekstu koka nekādi kukaiņi nelido. Citi dārznieki apgalvo, ka bites lido un apputeksnē ziedus. Galvenais ir nebaidīties eksperimentēt.

Valriekstu lapas, kas nokritušas un pārziemojušas zem koka, ir noderīgs mēslojums ogu krūmiem.

Ir iespējams arī audzēt avenes riekstu tuvumā. Viņa mierīgi panes ēnojumu, savukārt mežā aug savvaļas avenes. Dārznieki forumos runā par atkārtotu aveņu audzēšanas panākumiem, par bagātīgu lielo ogu ražu.Rieksts izstaro fitoncīdas vielas, kas atvaira kukaiņu kaitēkļus, aizsargā augus no slimībām un parazītiem.

Garšvielas

Lai ietaupītu vietu dārzā, lai nepaliktu bez pikantiem zaļumiem, izmantojiet zemi zem valrieksta. Zem tā tiek stādīti ārstniecības augi:

 • piparmētra;
 • citronu balzams;
 • biškrēsliņi;
 • strutene.

daudz piparmētru

Garšvielu garšaugi mierīgi dzīvos ar riekstu augu:

 • baziliks;
 • estragonu;
 • majorāns;
 • pētersīļi.

Visas pikantās kultūras ir izturīgas pret ēnojumu. Selerijas tiek stādītas ap stumbru, daži dārznieki stāda ķiplokus. Kamēr valriekstu lapotne kļūst zaļa, ķiplokiem būs laiks pacelties. Tad sulīgs vainags pasargās ķiplokus no tiešiem saules stariem.

Puķu dobe zem valrieksta

Ja ir bail stādīt dārza kultūras, jūs nevēlaties riskēt ar ražu, zem rieksta ir sakārtota puķu dobe. Ziedi priecēs aci, rotā dārzu, piepildot ar brīnišķīgiem aromātiem.

daudz riekstu

Tā kā koka vainags ir sulīgs, tiek stādīti nepretenciozi augi, tie viegli panes ēnu un mitruma trūkumu. Ir daudz ēnām tolerantu ziedu un krūmu. Tos stāda atsevišķi vai izveido puķu dobes.

Agrā pavasarī ziedi ir piemēroti audzēšanai:

 • maijpuķītes;
 • prīmulas;
 • krokusi;
 • īrisi;
 • tulpes;
 • narcises.

Ziedoši ēnā toleranti krūmi:

 • viburnum buldenezh;
 • hortenzijas.

daudz hortenzijas

Daudzgadīgi augi ar skaistiem ziediem:

 • dienlilijas;
 • astilba;
 • cianoze ir zila;
 • plaušu misa;
 • loosetrife.

Pēc dārznieku domām, zem valriekstu koka skaisti aug paparde, saimnieki, acālija. Pieredzējuši dārznieki pavasarī audzē sīpolu augus, bet vasarā - ložņājošus zemes seguma augus.

Augu stādīšanas pazīmes zem koka

Augiem jābūt niķīgiem, jo ​​zem izplatīšanās vainaga tie piedzīvo daļēju ēnu. Stādījumiem jābūt izturīgiem arī pret augsnes izžūšanu.

daudz riekstu

Ir ļoti ērti puķes stādīt puķu podos, piemēram, vienmēr ziedoša begonija:

 1. Lai ziedi būtu vieglāk panesami daļējā ēnā, tos stāda valriekstu auga austrumu vai dienvidu pusē.
 2. Hosta audzē vismaz pusotra metra attālumā no stumbra.
 3. Selerijas tiek stādītas ap stumbru. Arī tuvu stumbram labi aug, attīstās, zied Dārvina tulpes.

Krizantēmas tiek novietotas tuvāk koka vainaga robežai.

Kultūru turpmāka kopšana

Rūpes par dārzkopības kultūrām zem valriekstiem neatšķiras no rūpēm par augiem, kas aug parastajā vietā:

 1. Lai augi būtu veseli, labi attīstītos, riekstam ieteicams biežāk plānot vainagu. Procedūra būs noderīga ne tikai augiem, bet arī pašam valriekstu kokam.
 2. Dārznieki iesaka nogriezt apakšējos zarus, savākt kritušās lapas. Dārznieki nav vienisprātis par lapām. Daži apgalvo, ka lapotne kaitē augiem zem koka, bet citi uzskata, ka tas viņiem ir labs kā mulča un mēslojums.
 3. Augus zem valriekstu koka nepieciešams dzirdināt biežāk, jo tiem trūkst mitruma.

koka rieksts

Riekstu izdalītā viela - juglone, iznīcina kaitīgos kukaiņus, patogēnos mikrobus un baktērijas. Ravēšana, ravēšana, mēslošana ir standarta kopšana, kas nepieciešama labībai.

Noderīgi padomi

Valriekstu audzēšana prasa daudz vietas. Viņam ir ļoti attīstīta sakņu sistēma, spēcīgas saknes aug līdz vairākiem metriem. Blīvs vainags rada ēnu lielā platībā.

Pirms valriekstu koka stādīšanas vietnē, it īpaši mazā, jums rūpīgi jāpārdomā visi punkti. Ērtāk ir stādīt valriekstu netālu no mājām. Bet šajā gadījumā, stādot, ir jāņem vērā attālums līdz mājai, jo koka saknes var sabojāt pamatu.

Ja valrieksts jau ir iestādīts, tas dod noderīgus augļus, tad zemi zem tā ieteicams izmantot ar labumu. Daudzi augi tiek stādīti zem valriekstu koka. Dārznieki veiksmīgi audzē tomātus, baklažānus un cukīnus zem tā. Mums jāmēģina un nav jābaidās.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis