65 labākie un populārākie paprikas 2020. gadā ar aprakstu

Patiesība par labākajiem paprikiem 2020. gadā slēpjas agrīnu, augstas ražas šķirņu, kā arī jaunu hibrīdu pieejamībā no sēklu piegādātājiem. Saldie piparu graudi vienmēr atrodas salātos un šķēlēs. No viņiem tiek gatavoti mājās gatavoti konservi. Informācija par nogatavošanās laiku un sugu īpašībām būs pieprasīta dažādās vasaras iedzīvotāju kategorijās - gan ar pieredzi, gan iesācējiem.

Saturs

Super agrīnās paprikas šķirnes 2020. gadam

Katram dārzeņam ir savs termins. Apstiprinājums attiecas uz visām dārza kultūrām, izņemot agras, agras nogatavināšanas kultūras. Šīs sugas izceļas ar spēju nest augļus ātrāk nekā citas, īsā laikā. Šādi dārzeņi noderēs pēc aukstas ziemas, kad ķermenim ir ļoti nepieciešami vitamīnu papildinājumi.

Izvēloties vienu vai otru šķirni pēc savas gaumes, neaizmirstiet salīdzināt "reģistrācijas vietu" ar īpašībām: Maskavas apgabala sugas ne vienmēr ir piemērotas Sibīrijai vai Urāliem. Šajos reģionos ir dažādas klimatiskās zonas, veģetācijas periodi un dienasgaismas stundu ilgums arī vasarā.

Tamāra F1

Šī šķirne pieder vidēji agri, lai gan to var uzskatīt par īpaši agru. No stādīšanas brīža līdz nogatavojušos papriku savākšanai paiet 60–65 dienas. Krūms ir spēcīgs, izturīgs, sasniedz 70 centimetru augstumu. To raksturo augsts lapotnes blīvums, kas ļauj nesāpīgi izturēt asas saules staru injekcijas.

Paprika ir sulīga, garšīga, piemērota konservēšanai.Augļi līdz 16 centimetru garumā, 6 diametrā. Vienu piparu masa ir 100-120 grami. Mizas krāsa ir gaiša, nogatavošanās sākumā ir zaļa krāsa (tehniskā gatavība) un beigās ir sarkana (bioloģiska). Tikpat veiksmīga būs lietošana neapstrādātā pārtikā (salātos, šķēlēs) un sālītā, marinētā veidā.

Sonāte F1

Hibrīds ir paredzēts audzēšanai siltumnīcas apstākļos, zem stikla vai plēves. Nogatavošanās periods - no 100 (tehniskā gatavība) līdz 120 dienām (bioloģiskā). Augs ir spēcīgs, aug līdz 2 metriem, bet tam nepieciešams atbalsts. Augļos ir 3-4 kameras, pārklātas ar spīdīgu ādu. Nobriestot, paprika maina krāsu no zaļas līdz intensīvi sarkanai. Svars - līdz 200 gramiem. Siena ir bieza, gaļīga, līdz 10 milimetriem.

hibrīda sonāta

Ātri F1

Šī suga ir vienlīdz veiksmīga 80-90 dienu laikā atklātā laukā un siltumnīcā. Izaugsmes rādītāji ir vidēji, augi neveidojas par milžiem, tajā pašā laikā tos nevar klasificēt kā pundurus. Augļa forma ir konusa forma, svars ir līdz 120 gramiem. Jaukta krāsa: maigi zaļa tehniskā gatavībā un spilgti sarkana bioloģiskā krāsā. Pati pāreja starp štatiem notiek ātri, ne vairāk kā 15 dienas. Šķirnes atšķirīgās iezīmes ir garša un noformējuma saglabāšana, izturība pret pārvadāšanu.

Kalifs F1

Šķirne pieder hibrīdam, ko ražo Sakata selekcijas grupa. Nogatavošanās sākumā augļi ir pienaini balti, pakāpeniski kļūst sarkani un iegūst līdz 200 gramiem. Viena piparu garums ir līdz 100 milimetriem, diametrs ir 90, ja augļa iekšpusē ir 3-4 kameru tukšumi. Lieliski piemērots siltumnīcām, atklātā zemē, pārvietojams. Īpaši sulīga un garšīga šķirne.

Khalifa pipari

Agrīna nogatavošanās kultūraugu stādīšanai 2020. gadā

Šajā kategorijā ietilpst šķirnes, kuras klasificē kā agrīnu, bet ne agru nogatavošanos. Šķirnes pasūta atbilstoši šai īpašībai, tās ir piemērotas audzēšanai dažādos apstākļos. Pipari atšķiras pēc augļu lieluma un mizas krāsas, ir paredzēti patēriņam, konservēšanai.

Tritons

Šī suga nevar veiksmīgi augt atklātās gultnēs, tā ir nepretencioza un izturīga. Krūmi ir zemi, līdz 50 centimetriem. Augļi ir mazi, līdz 150 gramiem. Sākumā krāsa ir spilgti dzeltena, pēc bioloģiskās gatavības sasniegšanas - sarkana. Izturīgs pret dārzu slimību patogēniem.

Doņeckas agri

Šķirne ir mazizmēra, izturīga un nepretencioza. Sāk nest augļus 4 mēnešus pēc izšķilšanās. Augļa forma ir koniska, ar noapaļotu augšdaļu. Pipari nav jutīgi pret sēnīšu uzbrukumiem, pēc to īpašībām tos salīdzina ar Topolin, Kolobok.

Doņeckas agri

Tirgotājs

Šai sugai ir mazi augļi, kas sver līdz 70 gramiem. Tie parādās 80 dienas pēc veiksmīgas sēšanas. Pipariem ir augsts C vitamīna saturs, mīkstums ir sulīgs, sienas biezums ir vidējs (līdz 7 milimetriem). Šķirnes galvenā priekšrocība ir agrīna brieduma pakāpe.

Montero

Paātriniet papriku: krūmi stiepjas līdz 1,2 metru augstumam. Augļi ir masīvi, sver līdz 260 gramiem, ar sieniņu apmēram 7 milimetrus. Ir gadījumi, kad Montero izauga milži, kuru svars nepārsniedz kilogramu. Tas pieder pie produktīvās pasugas, dārznieki to novērtē pēc garšas īpašībām.

Novorosijska

Šķirne no agrīnas nogatavināšanas kategorijas. Raža ir gatava novākšanai 3 mēnešos. Krūmi siltumnīcās jūtas lieliski, izaug līdz 1 metra augstumam. Augļi ir mazi, spilgti sarkani, sver apmēram 60 gramus. Siena ir vidēji bieza, līdz 6 milimetriem. No viena stādījuma kvadrātmetra iegūst līdz 4 kilogramiem smaržīgu, sulīgu papriku.

Novorosijskas tirgū

Starpsezonas pipari

Starpsezonas šķirnes ir saprātīgs "zelta vidusceļš": tās nenogatavojas pārāk agri, bet ne pārāk vēlu. Arī šīs sugas "pārspēj" konkurentus ar izcilu garšu: sulīgu, saldu, bez mazākās piejaukuma rūgtuma. Pieredzējuši dārznieki kultivē vairākas šķirnes ar atšķirīgu nogatavošanās laiku. Sakarā ar to viņi novāc visu vasaras sezonu.

Sarkanais un dzeltenais buļlis

Sarkans attiecas uz speciāli audzētām lielaugļu hibrīdu šķirnēm.Tas labi iesakņojas siltumnīcās, siltumnīcu fermās, atklātās gultās. Pārbaudīts izturībai Krievijas Federācijas dienvidu un centrālajos reģionos. Sulīgs, salds, augļa svars sasniedz 250 gramus, garums nepārsniedz 20 centimetrus. Paprika ir ar biezu sienu (līdz 10 milimetriem), bet ne pārāk cieta. Miza ir vidēji cieta, ar spīdīgu spīdumu.

Dzeltenā krāsa nav arī tīra šķirne, bet gan hibrīda šķirne, kuras iegūšanā īpaša uzmanība tika pievērsta piparu lielumam un augļu svaram. Gan selekcionāri, gan amatieri ir apmierināti ar rezultātu: dārzeņa garums ir 20 centimetri, celulozes biezums griezumā ir 1 centimetrs. Vidējais "stiprinātu" augļu svars ir līdz 250 gramiem, un tas nav ierobežojums. Ir paraugi, kuru svars ir līdz 400 gramiem.

dzeltenais bullis

Šāda milža āda ir pārsteidzoši plāna un maiga. Kad nogatavojies, Sarkangalvīte un Dzeltenā bullis ir piepildīta ar sulu, attiecīgi kļūstot spilgti sarkanai un bagātīgi dzeltenai krāsai.

Atlant

Atlantijas šķirne tiek uzskatīta par auglīgu, un tai ir arī augsta izturība pret standarta dārza slimībām. Augšanas sezona ir apmēram 75 dienas, tā ir agrīnā grupa nogatavošanās ziņā. Ar kompaktu krūma izmēru uz tā veidojas diezgan lieli augļi, garums līdz 200 milimetriem vai vairāk.

Vēl viena acīmredzama sugas priekšrocība ir sulīgi, garšīgi pipari ar mīkstu sienu, līdz 1 centimetra biezu. Kad augļi ir pilnīgi nogatavojušies, tie iegūst tumši sarkanu krāsu. Forma ir koniska, viena pipra svars ir līdz 150 gramiem.

auglīgs atlants

Vēlu nogatavojušos šķirņu apraksts un īpašības

Vēlu šķirnes atšķiras no citām labākās puses, jo nav saldāku un garšīgāku papriku. Vienīgais ierobežojums ir tas, ka šī suga nenobriest visos klimatos, to nevar audzēt aukstos reģionos. Bet dienvidu un vidū - lūdzu. Līdztekus agrīnajām un starpsezonu šķirnēm dārznieki ir pelnījuši vēlīnās.

Zefīrs

Zefīra suga ir nedaudz kaprīza: vislabākos rezultātus var sasniegt, audzējot krūmus zem plēves vai agrošķiedras. Augs ir izturīgs, neprasa papildu atbalstu. Augļa forma ir klasisks konuss, viena joka svars ir līdz 170 gramiem. Pipari ir sulīgi, mīksti, ārkārtīgi garšīgi, ar raksturīgu aromātu. Sākumā dārzeņi ir zaļi, un, nobriestot, tie pakāpeniski iegūst spilgti sarkanu krāsu. Piemērots ēdienam un mājās gatavotiem konserviem.

Dzeltens zvans

Krūmi ir vidēja lieluma, vienlīdz labi audzēšanai atklātā telpā un siltumnīcās. Stādi labi iesakņojas, auga augstums ir līdz 75 centimetriem. Paprikas forma ir kubiska, augļu izmērs ir līdz 110 milimetriem. Siena ir vidēji bieza, līdz 9 milimetriem. Krāsa mainās secīgi no salātu zaļas uz medus dzeltenu. Celuloze ir sulīga, salda.

dzeltens zvans

Bogatyr

Augs pilnībā atbilst tā nosaukumam, aug līdz 80 centimetru augstumam. Pipari ir koniski, sver līdz 200 gramiem. Sienu biezums ir mazs, apmēram 5 milimetri. Nogatavojoties, augļi kļūst sarkani no zaļa. Bogatyr nenobriest ātri: 4-5 mēnešos. Bet viens stādījumu kvadrātmetrs dod līdz 8 kilogramiem ražas.

Šķirne plaukst gan ārā, gan siltumnīcā. Izturīgs pret patogēniem, sēnītēm. Tas ir pārvietojams, labi saglabāts pēc savākšanas, nezaudējot savas komerciālās īpašības. Augļi ir bagāti ar C vitamīnu.

65 labākie un populārākie paprikas 2020. gadā ar aprakstu

Kas ir labāk stādīt polikarbonāta siltumnīcās

Siltumnīcām ir daudz dažādu dizainu un materiālu - gan tradicionālie (plēve, stikls), gan mūsdienīgie (polikarbonāts). Polimēri var konkurēt ar stiklu gaismas caurlaidības ziņā, taču tie ir daudz vieglāki un ērtāk uzstādāmi. Liels pluss ir tas, ka no aprīļa līdz vēlam rudenim (novembrim) dārzeņu kultūras var justies ērti, droši aizsargātas no ārējām ietekmēm. "Plastmasas" siltumnīcā viņi veiksmīgi aug:

 1. Tomāti.
 2. Gurķi.
 3. Pipari.

Tas ir, šajos apstākļos dārzeņi aug ne sliktāk vai pat labāk nekā standarta siltumnīcās, kas pārklātas ar stiklu un plēvi. Ņemot vērā ideālās audzēšanas iespējas, agrīnās, vidējās un vēlīnās papriku šķirnes tiek stādītas polikarbonāta siltumnīcā - tiek garantēts, ka tās visas nogatavojas un dod bagātīgu ražu.

stādīt siltumnīcās

Austrumu šokolādes zvaigzne

Starpsezonu šķirnes spilgts pārstāvis. Un viņam ir arī raža čempionu līmenī, lieli, masīvi augļi, kas sver līdz 350 gramiem. Nogatavošanās laikā pipari papildus koši sarkanam iegūst nelielu piejaukumu šokolādē. Tehnisko gatavību raksturo tumši zaļa krāsa. Visos nogatavošanās posmos pipariem ir raksturīgs aromāts, sulīgs un garšīgs.

Dvīņi

Šī šķirne ir piemērota audzēšanai atklātā laukā, siltumnīcās zem plēves. Krūmi aug mazi, bet stipri, līdz 40 centimetriem. Galvenais ir ņemt vērā stādīšanas laiku, lai būtu laiks piparus pārvietot uz dārzu. Pēc “augstiem” skatiem ir nepieciešama īpaša pieeja.

Pirmkārt, augam nepieciešama prievīte. Bet nevis parasts, bet maigs, kurā netiek pārkāpta kāta integritāte. Pretējā gadījumā sāksies vīšana, pipari var nomirt. Zemie krūmi pozitīvi iztur audzēšanu plēves tuneļos un rada bagātīgu un regulāru saldo papriku salātiem un konservēšanai.

zemi augļi

Latīņamerikāņi

Hibrīda šķirne ar agrīnu nogatavināšanas spēju. No asniem, kas sadīguši, līdz papriku nogatavošanai, paiet ne vairāk kā 110 dienas. Pieredzējuši dārznieki izmanto šo kvalitāti, sējot sēklas stādiem agrā pavasarī (martā). Saldie, sulīgie dārzeņi līdz jūnijam ir gatavi galdam. Augļi ir lieli, masīvi, katrs sver līdz ceturtdaļai kilograma. Viņi mierīgi iztur uzglabāšanu un transportēšanu, nezaudē produkta īpašības.

Nakts

Unikāls izskats ar neparastu krāsu. Nogatavošanās periods - 145 dienas. Augļi ir nedaudz izliekti, ar vidējo sienas biezumu (līdz 7 milimetriem). Nogatavojušos piparu krāsa ir izteikti purpursarkana, reti sastopama. Krūmi aktīvi attīstās, pieaugot līdz pusotra metra augstumam. Viņiem ir nepieciešams atbalsts. Šķirne pieder salātiem, tiek veiksmīgi audzēta siltumnīcas apstākļos.

Buratino

Edelšteinas dārzeņu stacijā iegūta daudzveidīga pašmāju izlase. Zonēšana tika veikta 1995. gadā, centrā, ziemeļrietumos, uz melnzemes. Pilnīga nogatavināšana notiek 88-100 dienu laikā. Sugas raksturīgās iezīmes: nepretenciozitāte, piemērotība siltumnīcai un atklāti selekcijas apstākļi. Krūmi ir enerģiski, līdz 100 centimetru augstumā. Zarojums nav spēcīgs, 2-3 dzinumi. Augļi izceļas ar labu izskatu, sulīgu garšu, ražu un nopietnu izmēru.

pašmāju izlase

Populāras kultūras laukam

"Atvērtie" pipari pēc noklusējuma ir izturīgāki nekā siltās siltumnīcas, labāk panes patogēnu uzbrukumus, kaitēkļu uzbrukumus. Tā rezultātā dārzniekam vajadzētu iegūt sulīgus, saldus augļus dažādām vajadzībām - izcirtņiem, salātiem, konservēšanai.

Ir arī sugas, kuras audzē bez sekām gan zem plēves, gan stikla, gan dabiskos apstākļos.

Lielā mamma

Šī suga Krievijā ir reti sastopama. Šķirne ar spilgti oranžu krāsu pieder pašmāju selekcijas produktam. Pipariem krāsa ir neparasta un neparasta, kas neietekmē augļu garšu un tehniskās īpašības. Saskaņā ar laboratorijas pētījumiem apelsīns ir skaidri saistīts ar saldumu, jo šie dārzeņi satur beta karotīnu. Lielā mamma ir laba veselībai, ieteicama sirds slimībām, asinsvadu stiprināšanai. Turklāt šādi pipari ir sulīgi un garšīgi, tos veiksmīgi izmanto neapstrādātus un konservētus.

lielā mamma

Dandijs

Vidēja lieluma krūmi, kas audzēti Rietumsibīrijā un pielāgoti skarbam klimatam. Pipari ir medus dzeltenā krāsā, augļu formas (nedaudz pietūkuši, atgādina mucu). Dārzeņi ir lieli, sver līdz 200 gramiem, un to sienas biezums ir 7 milimetri.Agronomi, papildus izturībai un nepretenciozitātei, ir ieguvuši pienācīgas komerciālās īpašības no Dandy.

Norīt

Suga, kas attīstās nevis uz augšu, bet plašāk: krūmi ar izteiktu augšanas izplatības formu. Augums sasniedz 60 centimetrus, pipariem ir nepieciešams papildu atbalsts. Pēc tās īpašībām šķirnei ir vidēja gatavība, tā sasniedz tehnisko līmeni 116–120 dienu laikā. Bezdelīgai ir laba raža: plantācijas kvadrātveida pasaule ienesīs līdz 5 kilogramiem saldo piparu.

Augļa forma - klasisks, nedaudz uzbriedis konuss. Sienas izmērs ir no 5 līdz 7 milimetriem, krāsa ir spilgti sarkana. Nogatavojušies paraugi ir līdz 100 milimetriem gari un sver līdz 100 gramiem. To novieto kā viegli audzējamu šķirni.

izplatot formu

Belozerka

Augsti ražīga šķirne, vidēja ražas laika ziņā. Pareizāk ir Belozerku saukt par hibrīdu. Krūms aug līdz 70 centimetru augstumam, augļi sākumā ir dzelteni, pēc tam pakāpeniski kļūst sarkani. Tie ir izturīgi pret kaitēkļiem un slimībām, ārkārtīgi garšīgi, ar uzsvērtu saldo noti un sulīgu mīkstumu.

Zelta medaļa

Tas labi aug laukā, atklātā laukā. Krūma augstums ir līdz 1 metram. Augļi ir sarkanā krāsā, taisnā konfigurācijā, līdz 13 centimetru gari un sver līdz 50 gramiem. Siena ir vidēja biezuma, ne vairāk kā 4 milimetri. Sugas klasificē kā agrīnu nogatavināšanu.

Tritons

Tritonā ar kompaktu krūmu aug koši sarkani, saldie pipari. Nepretenciozs, nobriest agri. Augļa svars - līdz 150 gramiem, vidēja siena. Mīkstums ir sulīgs, piemērots salātiem un konservēšanai.

krūma izmērs

Visražīgākās šķirnes

Augsti ražas sugas vienmēr ir īpaši ieinteresētas agronomos, jo, ja lietas ir vienādas, tās no viena krūma iegūst vairāk augļu.

Latino

Tas pieder pie spēcīgām, īpaši auglīgām hibrīdu šķirnēm. Nav jutīgs pret tabakas mozaīkas izraisītāju. Dienvidos to audzē dārza gultnēs, citos reģionos - siltumnīcās. Krūma augstums ir vidējs, augļi ir masīvi (20 grami vai vairāk), sarkani un saldi.

Barguzin

Šķirne sāk nest augļus 95–130 dienu laikā pēc dīgtspējas. Augļi ir zaļš ar tehnisku, dzelteni ar bioloģisku gatavību. Taisns krūms ar nelielu zarošanos. Pieauguša auga augstums ir līdz 1 metram. Augļi ir koniski, sver līdz 200 gramiem, garums ir 15–17 centimetri. Siena ir vidēji bieza, līdz 6 milimetriem.

ražas grozs

Bieza siena un sulīgi pipari

"Resniem vīriešiem" ir savas priekšrocības: sulīgāks saldais mīkstums, svars, lielums. Ikviens ventilators, neatkarīgi no pieredzes un pieredzes, vēlēsies, lai viņa dārzā būtu šādi pipari.

Karaliene

"Cara" pakāpes pipari. Ražo bagātīgu ražu ar labu transporta toleranci. Augļi ir vidēja lieluma, koši sārti, sver līdz 200 gramiem. Tie ir labi neapstrādāti un konservēti.

Sibīrijas formāts

Krūmi ir augsti, spēcīgi, un augļi tiem sakrīt: viena piparu masa ar pienācīgu barošanu sasniedz puskilogramu. Nogatavošanās periodi ir vidēji.

Baltais zelts

Pretēji nosaukumam baltā zelta augļi nav balti, bet dzelteni. Tie atšķiras pēc lieluma un svara. Katrs piparu kukurūzas forma ir svars līdz 450 gramiem.

Baltais zelts

Govs auss

Daudzpusīga šķirne. To var audzēt gan siltumnīcā, gan dārza gultā. Krūma augstums ir līdz 70 centimetriem. Augļi ir iegareni, sarkani, vidējais garums ir apmēram 12 centimetri un sver 150 gramus.

Resnais barons

Vidēji agri saldie pipari. Uzstājas 130 dienu laikā. Siena ir vidēji bieza, līdz 6 milimetriem, augļa svars ir 150 grami. Ne īpaši produktīvs, bet universāls audzēšanas un lietošanas vietā.

Bagheera

Šķirne ar tumšiem (gandrīz melniem) augļiem vidēja lieluma. Krūmi ir mazi, ne vairāk kā pusmetrs. Tas aug dārzā un siltumnīcā, augļi nogatavojas 120 dienu laikā.

Balts pildījums

Tas nav ābols, bet gan dažādi saldie pipari. Nepretenciozs, izskatīgs, neprasa īpašu piesardzību. Piemērots gan Sibīrijai, gan Maskavas reģionam. Nogatavojas 95-120 dienu laikā.

Balts pildījums

Quinta F1

Parasts hibrīds, ko bieži sauc par papriku. Agri, audzē siltumnīcas apstākļos un dārzā. Gatavība - tehniski līdz 105 dienām un bioloģiski līdz 115 dienām. Piemīt pārsteidzošas garšas īpašības.

Saldākās šķirnes

Starp dažādiem piparu kultūru veidiem tiek izdalīti gan ārkārtīgi lieli, gan visgaršīgākie. Parasti augļi satur nelielu skābumu vai izteikti piparīgu garšu, bet selekcionāri ir izstrādājuši šķirnes, kas konkurē ar augļiem pēc salduma. Lielākā daļa no tiem ir hibrīdi.

Dvīņi F1

Saldo piparu hibrīds, kas sākotnēji nāk no Nīderlandes. Lieliski pielāgots skarbajiem apstākļiem aukstajos Krievijas reģionos (Sibīrijā, Urālos). Tas nogatavojas agri, 72. dienā pēc tam, kad stādi sakņojas, aug kubveida stumbri, kas sver līdz 400 gramiem. Cietīgs, nepretenciozs, izturīgs pret stresu. Ideāla šķirne ir ekstrēma.

ārzemju Dvīņi

Vasya-Vasilyok F1

Agrīnas nogatavināšanas hibrīdu šķirne, kas paredzēta visdažādākajiem kulinārijas nolūkiem. Aug 100 dienu laikā (augļu sākums). Krūmi ir augsti, līdz pusotram metram. Vidējais augļu svars ir apmēram 250 grami. Paprika ir masīva, ar biezām sienām, sulīga.

Maršals F1

Šīs sugas nogatavināšanas laika rādītāji ir vidēji - līdz 130 dienām. Arī izaugsme nav izcila, apmēram 90 centimetri. Bet augļus pamatoti uzskata par milžiem. Katrs pipari ir līdz 20 centimetru garš un sver līdz 400 gramiem.

Claudio F1

Claudio ir ievērojamas priekšrocības: raža, daudzpusība, agrīna nogatavošanās (līdz 80 dienām). Viens pipari sver līdz ceturtdaļai kilograma, tam ir sulīga, bagāta garša. Ilgu laiku saglabā svaigu, sasalušu.

agrīna nobriešana

Augstie pipari atklātā zemē un siltumnīcās

Augstās kultūras, atšķirībā no kompaktajām, ļauj novākt lielus augļus, iegūt vairāk saules un karstuma. Tā ir viņu galvenā priekšrocība, kuru tomēr izlīdzina nepieciešamība sasiet kātiņus.

Tirgotājs

Atbilstoši augšanas sezonai (80 dienas) komersants tiek klasificēts kā pirmssākumu suga. Augļos ir daudz C vitamīna, siena ir līdz 7 milimetriem bieza. Lielums un raža ir vidēja; nogatavojušos pipariem ir bagāta tumši sarkana krāsa.

Ugunīgs

Dārza papriku agrīnā šķirne nogatavojas 110 dienu laikā. Augļu periodu pagarina, paprikai pakāpeniski mainās mizas zaļā krāsa (tehniskā gatavība) uz spilgti sarkanu (bioloģiska). Siena ir vidēja, līdz 6 milimetriem. Augļi ir konusa formas.

aug siltumnīcā

Snegireks

Šīs šķirnes augstums ir līdz 2 metriem, augļi ir masīvi, sver līdz 120 gramiem. Celuloze ir sulīga, līdz 6 milimetriem bieza. Uz pipariem nedaudz sagriezts gals. Aromāts nav izteikts, garša ir salda, patīkama.

Neizmēra šķirnes

Kompaktās sugas nespīd pēc izmēra, tām ir grūti konkurēt ar augstām sugām augļu augstuma un lieluma ziņā. Tos izmanto siltumnīcās un siltumnīcās, nav nepieciešama sasiešana. To galvenā priekšrocība ir mazāk prasīta apkope. Zemu ražu prasmīgi kompensē stādījumu blīvums. Tie ir gailenes, Sveta, Fakir, Agapovsky, Dvīņi, Ilya Muromets un citi.

Jaunas šķirnes, kas audzētas 2020. gadā

Katru gadu ar selekcionāra centieniem parādās arvien jaunas, uzlabotas sugas. Nākamajā sezonā ieteicams izmēģināt Admiral Kolchak, Admiral Nakhimov, Belogor, Bison (dzeltenā un sarkanā krāsā), Big džekpotu, Esi vesels.

mazizmēra šķirnes

Lielāko sugu vērtējums

Pieredzējuši dārznieki zina, ka lielaugļu sugas ir piemērotas gan pašu lietošanai, gan pārdošanai. Bieži dārzeņa lielumu apvieno ar bagātīgu ražu, kas ir divtik izdevīga. Starp labākajām šķirnēm ir: Cockatoo F1, Chokolat Beauty, Bogdan, Goodwin F1 (salds), Avangard (salds), Anastasija, Boneta, King Kong.

Labākie Nīderlandes izlases pipari

Nīderlandē ir izaudzētas daudzas labas šķirnes, kuras veiksmīgi kultivē Krievijā. Viņu priekšrocības ir stabila veiktspēja un produktivitāte. Dārznieki izmanto Orange Wonder F1, Indalo F1, Montero F1, Pantino F1.

Labas šķirnes ar dzelteniem un oranžiem augļiem

Starp sugu daudzveidību izceļas krāsas, formas, dzeltenās un oranžās krāsas šķirnes. Papildus neparastajai krāsai tām ir uzsvērta salds nots, tajās ir minimāls skābums. Tehniskās gatavības posmā šīs sugas parasti ir spilgti zaļas.

krāsaini pipari

Ieteicamās šķirnes stādīšanai Urālos un Sibīrijā

Dārznieki no "aukstajiem" reģioniem bieži šaubās, kurus piparus stādīt, lai nemaldos ar nogatavošanās laiku, izvēloties sugu. Viņiem garantē nogatavināšanu, ražas nogādāšanu Sibīrijā bezkaislīgajā, Tolstosumā, Zelta teļa, Saldā šokolādē.

Zelta teļš

"Sibīrijas" šķirne, kas nogatavināšanas ziņā klasificēta kā vidēji agrīna. Pipari ar bagātīgu apelsīnu nokrāsu, kubiski, ar rekordzemu sulīgu mīkstumu (līdz 2 centimetriem).

Saldā šokolāde

Pepper exot: šokolāde ārpusē, sarkana iekšpusē. Mīkstums ir salds, sulīgs, piemērots gan mājas pagatavošanai, gan arī neapstrādātu ēšanai.

Sibīrijas pirmdzimtais

Viena no agrīnā nogatavināšanas sugām, kas pilnībā atbilst tās nosaukumam: jūs varat sākt ražas novākšanu pēc 100 dienām. Izturīgs pret dārza slimībām.

Sibīrijas pirmdzimtais

Novosibirska

Nav lieli (līdz 60 gramiem), bet vienmērīgi nogatavojušies augļi parādās pēc 95 dienām. Sēklas ātri izšķīlušās, dod spēcīgus dzinumus. Siena ir vidēji bieza, līdz 6 milimetriem. No kvadrātmetra iegūst līdz 4 kilogramiem saldo, aromātisko piparu.

Agrīns brīnums

Agrīna parādīšanās (veģetatīvais periods - 105 dienas). Nepretenciozs, izturīgs pret vīrusiem. Krūmi ir enerģiski, līdz 1,2 metriem. Nogatavojušies pipari izceļas ar bagātīgu sarkanu ādu un mīkstumu.

Naudas maisi

Iesācēja šķirne, kas sevi ir pierādījusi aukstā klimatā. Nebaidās no sala, aug dārzā. Bukses ir vidēja izmēra, ne augstākas par 60 centimetriem. Nogatavojušos augļu krāsa ir sarkana.

Iesācēja tauku soma

Ko stādīt Krievijas centrālajā daļā

Vidējā zona vairs nav Sibīrija, bet vēl nav dienvidu daļa. Jums būs jāizvēlas nepretenciozi, rūdīti papriku veidi, kas vēsā vasarā var augt, nobriest. Nolaižoties "zem filmas", uzdevums tiek vienkāršots. Lielākā daļa papriku jūtas lieliski siltumnīcās un siltumnīcās, īpašos tuneļos. Vidējai jostai piemērotas šķirnes, kas audzētas un zonētas aukstiem reģioniem; tās vienmērīgi nesīs augļus siltākā klimatā.

Bojārīns

Vietējo agronomu produkts. Krūma augstums ir līdz pusmetram. Augļi ir sarkanā krāsā, sašaurināti līdz galam, mēreni ar biezām sienām (līdz 7 milimetriem). Ļoti garšīga šķirne, kurā saldumu līdzsvaro askorbīnskābes saturs.

Senatne

Antikvāri, kas iestādīti siltumnīcā, uzziedēs 72. dienā, bet pilnībā nobriest - 150. dienā. Krūms ir garš, līdz 120 centimetriem. Augļi iegūst svaru līdz ceturtdaļai kilograma, siena ir sulīga, 7 milimetri. Nepieciešams atbalsts.

ražas spainis

Ārā

Ir vērts skaitīt 110 dienas, un uz galda parādīsies lieli, gaļīgi pipari. Arābi prasmīgi maskējas, kad ir nogatavojušies, mainot krāsu no purpursarkanas uz sarkanu. Ražas izskats, raža uz kvadrātmetru - līdz 5 kilogramiem. Vidējais augļu svars ir apmēram 100 grami.

Asti

Šis viesis ir no saulainās Itālijas. Šķirne ir iesakņojusies Krievijā, to veiksmīgi audzē gan centrālajā zonā, gan ziemeļrietumos. Krūms ir kompakts, ne augstāks par 60 centimetriem. Briestie augļi ir medus dzelteni, un to svars ir līdz 250 gramiem.

Annushka

Vēl viena agrīna šķirne. Pipari ir vidēji biezi un katrs sver līdz 130 gramiem. Krūms vidēja augstuma. Hardy, ilgstoši iztur mitruma trūkumu bez sekām. Produktivitāte - līdz 10 kilogramiem no plantācijas "kvadrāta".

vidēji biezas sienas

Populāras Maskavas reģiona šķirnes

Lai iegūtu izcilu ražu Vidusjoslas apstākļos, Maskavas apgabalā, jums būs jāizpilda 2 nosacījumi:

 1. Izvēlieties piemērotu šķirni.
 2. Iegādājieties sēklas no uzticama piegādātāja.

Šis ir labāko šķirņu saraksts, kuras audzēt reģionā.

Gogoshary

Pipari ir iesakņojušies visā Vidējā joslā, kā arī Maskavas reģionā. Augļi ir tuvāk bumbiņai nekā klasisks konuss. Krāsa mainās secīgi no tumši zaļas līdz bagātīgi sarkanai.Neaizstājams, gatavojot salātus, mājas konservēšana.

Viktorija

Viena no labākajām šķirnēm, ko pieprasa dārznieki. Nav jutīgs pret temperatūras galējībām, patogēniem. Augļi saglabā savas komerciālās īpašības un ir lieliski uzglabāti.

dārza šķirnes

Piparkūku vīriņš

Produktīvs izskats, nepretenciozs un izturīgs. Maskavai un reģionam - labāk nedomāt. Stādu stādi labi iesakņojas, ātri sāk nest augļus. Šķirne tiek uzskatīta par agru nogatavināšanu.

Vinnijs Pūks

Kompakts, bet agri nogatavināts. Krūms reti pārsniedz 25 centimetrus augstumā. Augļu nogatavošanās periods - līdz 100 dienām. Tas tiek pārvadāts, nezaudējot noformējumu, garšu.

Vinnijs Pūks

Agapovskis

Produktīva, bet prasīga suga audzēšanai. Nebaidās no slimībām, ir piemērots uzglabāšanai un transportēšanai.

Hercules

Pretēji nosaukumam Hercules ir mazs, bet spēcīgs: krūmi ir mazizmēra, ar daudziem masīviem augļiem. Paprika pati ir sulīga, gaļīga, ar palielinātu sienu biezumu.

Atsauksmes
 1. Jūlija
  3.03.2019 01:52

  Kas attiecas uz mani, Atlant ir labākā saldo piparu šķirne. Es to audzēju vairākus gadus, un raža nekad nav pievīlusi. Tas garšo salds, un to var uzglabāt ilgu laiku.

  Atbildēt
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis