Kā sagatavot delphinium ziemai, kad un vai to vajadzētu apgriezt, kā pārklāt un saglabāt

Neparasts ziedu izkārtojums uz kāta un delfīnija spilgtā krāsa var dot dārzam unikālu šarmu. Augu priecē liels skaits šķirņu, par kurām ir viegli rūpēties. Lai dārza zieds nākamajā sezonā iepriecinātu aci, jums jāzina delfīnija sagatavošanas ziemai nianses.

Kādus delphiniums var stādīt pirms ziemas?

Lai panāktu agru auga ziedēšanu un tajā pašā laikā neuztraucas ar stādiem, pieredzējuši dārznieki iesaka pievērst uzmanību stādīšanai pirms ziemas. Procedūra šajā gadījumā tiek veikta pēc augsnes sasalšanas. Stādīšanai zem ziemā tiek izvēlētas jebkuras delphinium šķirnes.

Sēklas sēj zemē rudens beigās. Daži eksperti norāda uz oktobra sākumu. Citi apstiprina novembrī iestādīto sēklu labo dīgtspēju. Praktizējot iespēju sēt sēklas pirms ziemas, ieteicams izmantot par 25% vairāk stādāmo materiālu.

Vai man ziemā ir nepieciešams apgriezt delfīniju?

Augam ir augsta ziemcietība un tas spēj izturēt salnas no -40 līdz -45 grādiem. Atzarošanu atmet, ja augs pārziemo zem biezas sniega kārtas. Mūsdienu ziemu apstākļos Maskavas reģionā lietus biežāk "iepriecina" iedzīvotājus nekā sniegputeņus.

Aukstajā sezonā dārznieki saskaras ar divām problēmām - slāpēšanu un sabrukšanu. Balstoties uz to, viņi secina, ka delphinium ir jāsagriež ziemai. Šādu procesu nevar atstāt nejaušības pēc.

delphinium nobriedis

Iemesli, kāpēc ziedi nevar labi izturēt ziemu

Pēc ziemas cilvēks var pamanīt, ka viņa mīlulis ir pagājis. Dažādu faktoru ietekmē delphinium nomirst. Ir vairāki iemesli, kāpēc zieds nevar izturēt ziemu.

Nepiemērots klimats

Delphinium, kā jau minēts iepriekš, pieļauj sniega segas pat visizcilākās temperatūras. Personai, kura nolemj audzēt ziedu, jāņem vērā dienvidu reģionu klimatiskās iezīmes. Ziemā laika apstākļi bieži mainās, un temperatūras kritumi ir ļoti asi. Tas, vai delphinium izdzīvos aukstākajā sezonā, ir atkarīgs no auga veida.

Pērkot delphinium šķirni, cilvēki bieži nepievērš uzmanību ieteikumiem, kas norādīti uz iepakojuma. Katrā reģionā tiek parādītas noteiktas augu kategorijas. Personas neuzmanība var izraisīt vilšanos delfīnijā. Tāpēc cilvēki bieži atsakās to audzēt.

augu puķu dobiņā

Mitrums

Zieds baidās no augsta mitruma, it īpaši, ja tas notiek ziemā. Ūdens aizsērēšana noved pie sakņu sabrukšanas un augu nāves. Lai izvairītos no šāda likteņa, delphinium tiek stādīts kalnā ar labu kanalizāciju.

Lai mitrums nonāktu dziļi zemē un nestagnētu sakņu zonā, stādīšanas laikā caurums ir daļēji pārklāts ar smiltīm. Kā kanalizāciju var izmantot citu materiālu. Daži dārznieki dod priekšroku maziem oļiem.

Nepareiza apgriešana

Nepieredzējuši dārznieki veic nepareizu dzinumu noņemšanu. Gribēdami iegūt otro ziedēšanu, viņi sagriež zaļumus saknē tūlīt pēc ziedu vīšanas. Veiktās manipulācijas negatīvi ietekmē augu, vājinot to. Tā rezultātā krūmi mirst ziemā.

pareiza atzarošana

Jūs varat veicināt atkārtotu ziedēšanu un palīdzēt delphinium pārdzīvot ziemu, atzarojot ziedkopu virs augšējās lapas. Procedūra tiek veikta arī tieši pirms saaukstēšanās. Diemžēl apgriešanas laikā atkal tiek pieļautas daudzas kļūdas.

Pēc tam stublājus atstāj 15-30 cm augstumā no augsnes virsmas. No augšas padomi ir pārklāti ar mālu. Lai nepieļautu ūdens iekļūšanu iekšpusē, pietiek ar to, lai nolauztu kātiņus, atstājot tos saliektus.

Kad rudenī apgriezt delphinium?

Stublāju apgriešanas laiks ir atkarīgs no šķirnes ziedēšanas perioda. Var būt no 1 līdz 2 nedēļām. Vidēji procedūra iekrīt septembra beigās.

Līdz tam laikam siltajam laikam ir laiks mainīties uz pastāvīgu aukstumu. Atzarošanas procedūra tiek veikta no rīta. Labāk izvēlēties dienu bez nokrišņiem.

Citi dārznieki neiesaka atzarošanu. Vecus dzinumus pavasarī viegli noņem. Cilvēks pēc vēlēšanās var izmēģināt divas metodes.

purpursarkanā ziedēšana

Kā sagatavot delphinium ziemai?

Dārznieku viedokļi par ziemcietību atšķiras. Daži cilvēki domā, ka delphiniums nav nepieciešama rūpīga sagatavošanās ziemošanai. Citi apgalvo, ka augs ir tik kaprīzs un delikāts, ka tas var nomirt, ja cilvēks par to rūpējas pats. Ziedu attēlo dažādas šķirnes ar noteiktām bioloģiskajām īpašībām.

Viengadīgie

Šajā grupā iekļautās šķirnes ir nepretenciozas. Jūs varat novērot to augšanu ne tikai dienvidu, bet arī ziemeļu reģionos. Lai dārzā ziedi būtu gadu no gada, jums būs jāmēģina.

Septembrī sēklas novāc un uzglabā līdz pavasarim, līdz stādīšanas laikam. Ir atļauta arī nosēšanās ziemā. Sēšanu ieteicams veikt pastāvīgā vietā ar labu apgaismojumu. Stādīšanas materiāls tiek novietots zemē līdz 4-5 mm dziļumam.

pot transplantācija

Daudzgadīgs

Pēc delphinium ziedēšanas dārznieki par to rūpējas. Gatavošanās ziemai sākas rudenī:

  1. Stublājus sagriež. Atstāto dzinumu augstums nepārsniedz 30 cm virs augsnes virsmas.
  2. Ap augu sausas lapas savāc un sadedzina. Tiek iznīcinātas arī nezāles.
  3. Pēc teritorijas sakopšanas viņi atbrīvojas no zemes.
  4. Likmes tiek ņemtas no vietas, pie kurām tika piesaistīti ziedi.
  5. Viņi nodarbojas ar kātu sagatavošanu ziemošanai. Lai to izdarītu, izpildiet standarta modeli, izmantojot mālu. Ja nepieciešams, augu pārklāj.

Dažreiz ziedam nepieciešama aprūpe pat aukstā sezonā. Parasti uzmanība tiek pievērsta laistīšanai. Mitruma piesātinājums turpinās līdz sala iestāšanās brīdim. Bieža un regulāra laistīšana palīdz delphinium veiksmīgi pārdzīvot ziemu.

Marfīna hibrīdi

Šķirnes selekcēja Maskavas apgabala selekcionāri. Tie nekādā ziņā nav zemāki par ārvalstu hibrīdiem. Audzēšana valsts ziemeļu un centrālajos reģionos notiek bez pajumtes.

aug zem tīkla

Šķirnes no grupas Belladonna

Pārstāvji ir arī ziemas izturība. Sniega segas klātbūtnē neprasa papildu pajumti.

Klusā okeāna un Jaunzēlandes šķirnes

Tās iesakņojas dienvidu reģionos. Viņi nepieļauj aukstumu, jo viņi tika audzēti subtropu klimatā.Maskavas reģionā viņi iztur ziemas aukstumu ar noteikumu, ka tie ir pārklāti ar egļu zariem. Pēc pirmās ziedēšanas augs nomirst.

Uzglabāšanas metodes

Sākoties ziemai, dārznieki apsver 2 iespējas delphinium sagatavošanai ziemai:

  • apgriešana;
  • pajumtes izmantošana.

augu hibrīdi

Pirmajā gadījumā stublāji tiek nogriezti, un malas ir pārklātas ar mālu. Sakņu zonu pārkaisa ar mulču. Opcija ir vairāk piemērota sniegotajām ziemām.

Otra konservēšanas metode ietver arī stublāju atzarošanu un apstrādi ar māliem. Lai augs nenomirtu, tiek izmantota papildu pajumte. Visbiežāk tiek izvēlēti skujkoku zari. Šī pieeja ietaupīs delphinium mitrā ziemā.

Saglabāšanas nianses

Pareiza delphinium sagatavošanas procedūra ziemošanai ietaupīs to no slimību attīstības draudiem. Daudzi dārznieki atzaro nepareizā laikā. Parasti viņi aizmirst to izdarīt savlaicīgi un atlikt procedūru. Tas ne tikai ietekmēs auga spēju izturēt ziemu, bet arī novērsīs pumpuru pilnīgu attīstību.

sēklu noņemšana

Eksperti neiesaka stimulēt nieru veidošanos rudenī. Viņi arī iesaka atteikties no idejas par atkārtotu ziedēšanu pirms ziemas. Delphinium stublājus atzaro stabilā aukstā laikā.

Ja ziedi tika stādīti pavasarī, viņi turpina savu attīstību līdz aukstā laika sākumam. Vēlā rudenī viņi var būt budding stadijā. Šajā gadījumā cilvēkam nav skaidrs, vai viņš ir gatavs ziemot vai nē.

Ja augs ir jauns, parasti līdz vēlam rudenim pumpuru veidošanās laikam ir jānotiek. Jaunie ziedi labāk panes ziemas, atšķirībā no pārstāvjiem, kuri dārzā aug jau ilgu laiku. Tas ir tāpēc, ka tie ir mazāk pakļauti sakņu puvei.

ienirt delphinium

Reģionos ar siltām ziemām cilvēki ir gatavi biežai atkusnei. Zinot temperatūras režīmu, viņi rūpīgi sagatavo augus ziemošanai. Virs nolaišanās tiek novietots nojume vai kaut kas līdzīgs būdiņai. Tādējādi delphinium ir aizsargāts no liekā mitruma un biežām vēja brāzmām.

Izolācijas materiāls

Ja pavasarī tiek stādīti jauni augi, tiem nepieciešams papildu segums. Salmi palīdzēs ietaupīt no sala un liela sniega daudzuma. Tā ir lieliska alternatīva skujkoku zariem.

Delphinium slēpšanai nav ieteicams izmantot kūdru vai lapas. Viņi spēj saglabāt mitrumu. Tas, savukārt, noved pie sēnītes un ar to saistīto slimību attīstības. Pārmērīgs mitrums piesaista lodes un dažādus kaitēkļus.

salmu patversme

Kad sniegs kūst agrā pavasarī, delphinium mostas un ir gatavs augt. Tajā pašā laikā nakts sals nav šķērslis. Ir reizes, kad augs ir slikti iesakņojies. Tādējādi tas tiek padziļināts, lai netiktu bojātas nieres.

Delphinium ir skaists un neparasts augs. Tās izaugsme un pilnīga attīstība ir atkarīga no apstākļiem, kurus cilvēks radīs. Vienkāršu noteikumu neievērošana noved pie tā, ka augs nomirst. Šis jautājums ir īpaši aktuāls ziemas sezonā. Neliela dārznieku piepūle un uzmanība, un delphinium pateiksies ar bagātīgu ziedēšanu, visu vasaru rotā puķu dobes.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis