Arbūzu šķirnes apraksts Maskavas Charleston Grey tuvumā, audzēšanas un kopšanas iezīmes

Vasaras karstumā saldos augļus, kas slāpē, slāpes pārdod gar šosejām, kioskos, tirgos, no automašīnām vai vienkārši no zemes. Lai paātrinātu nogatavināšanu, palielinātu to svaru, tos baro ar nitrātiem. Garšīga arbūza vietā jūs varat iegādāties sapuvušos ūdeņainus augļus. Vasarnīcu un mazu zemes gabalu īpašnieki paši cenšas audzēt ogas, kas dievina sauli un karstumu. Vēl nesen tikai Stavropoles, Krasnodaras teritorijas un Astrahaņas apgabala iedzīvotāji varēja lepoties ar meloņu un ķirbju ražu. Ar arbūzu Charleston Grey parādīšanos siltumu mīlošās kultūras stādīšana izplatījās vidējā joslā.

Vaislas vēsture un kādās platībās tā var augt

Lai arī melones sēklas labi dīgst gan siltumnīcās, gan siltumnīcās, bet audzētas tikai atklātās gultnēs un laukos, ko apgaismo tiešie kvēlojošās saules stari, arbūzus priecē ar saldu mīkstumu, kas kūst mutē. Daudzu valstu selekcionāri ir nodarbojušies ar hibrīdu šķirņu selekciju, kas labāk pielāgojas dažādiem klimatiskajiem apstākļiem, panes aukstu un lietainu laiku un ir īsa augšanas sezona. Charleston Grey parādījās tirgū, pateicoties smagajam speciālistu darbam no Francijas. Hibrīdu sēklas tiek pārdotas ar zīmolu HM Clause.

Čārlstona Greja

Šis arbūzs tiek stādīts Sibīrijā, Volgo-Vjatkas reģionā. Tās augļi nogatavojas Altajajā, Melnās zemes centrālajos reģionos, tas nav slikti šai šķirnei Lppārpus Maskavas klimata.

Arbūzs Charleston Grey. Apraksts un raksturlielumi

Hibrīds, kuru audzēja franču selekcionāri, ātri ieguva popularitāti vasaras iemītnieku vidū. Lauksaimnieki veiksmīgi audzē saldos augļus pārdošanai.

Apraksts un raksturlielumi

Čārlstona Greja ir atšķirīga:

 • garš skropsts:
 • liels skaits sānu dzinumu;
 • iegarena augļa forma.

Spēcīgajam augam ir cirsts lapas, ogai ir gaiša un gluda āda, mizas biezums pārsniedz 2 centimetrus. Šķirne piesaista ar spilgti rozā sulīgu mīkstumu, daži arbūzu paraugi sver 12-15 kilogramus. Audzējot vidējā joslā un Sibīrijā, augļu masa ir nedaudz mazāka. Tos var pārvadāt lielos attālumos bez jebkādām problēmām, saglabājiet garšu pusotru mēnesi pēc ražas novākšanas.

sānu dzinumi

Šķirne netiek ietekmēta:

 • fuzārija vīšana;
 • antracnoze;
 • mozaīkas slimība.

Pirmie hibrīda arbūzi nogatavojas 75 dienas pēc dīgtspējas. Dienvidos zemnieki no hektāra novāc līdz 100 tonnām augļu.

Vidējā joslā un Sibīrijā Charleston Grey ieteicams audzēt stādos. Tumši brūnas sēklas sēj siltumnīcā vai kūdras podos.

stādu parādīšanās

Labas ražas priekšnoteikumi

Lai arī hibrīdu šķirnes parasti iztur laika apstākļu izmaiņas, lai augļi varētu nobriest un nogatavoties, ir nepieciešams daudz gaismas, savlaicīga barošana un noteikts mitrums.

Laistīšana

Daudzi dārznieki, stādot arbūzus vidējā joslā, uzskata, ka melones un ķirbji mīl sausu klimatu un karstumu, kas nozīmē, ka viņiem ūdens nav vajadzīgs. Augi attīstās vismaz 22 ° gaisa temperatūrā, bet mazi un bez garšas augļi veidojas bez laistīšanas. Kaut arī hibrīdiem un šķirņu kultūrām ir spēcīgas saknes, kas dziļi nonāk zemē, tām gandrīz visu augšanas sezonu nepieciešams mitrums.

melones un ķirbji

Pēc dīgtspējas pirms skropstu augšanas laistīt arbūzus vēlams katru dienu ar siltu ūdeni. Kad tie izbalē, pietiek ar augsnes samitrināšanu reizi nedēļā ar ātrumu 8 litri uz krūmu, tad zeme slapjas par pusmetru.

Lauksaimnieki nespēj tik bieži apūdeņot lielas ar melonēm apstādītas platības, tāpēc viņi sāk bagātīgi laistīt:

 • pēc stādījumu retināšanas;
 • ziedēšanas dienās;
 • pirms nogatavošanās.

melones un ķirbji

Lai ilgāk noturētu mitrumu zemē, ejas tiek mulčētas ar sienu vai salmiem. Kad arbūzi sāk nogatavoties, apūdeņošana tiek pārtraukta, pretējā gadījumā augļi nebūs saldie, bet ūdeņaini. Tāpat kā daudzus citus augus, melones jādzer pie saknes un vakarā, kad iztvaikošana samazinās.

Ja iespējams, labāk ir uzstādīt pilienveida apūdeņošanas sistēmu.

Augsne

Lai arbūzi nogatavotos vidējā joslā, jums jāizvēlas tikai agrīnas nogatavošanās šķirnes. Tajos ietilpst Charleston Grey hibrīds. Kultūra dod priekšroku vieglām smilšainām augsnēm un daudz vietas. Ja zeme ir neauglīga, lai uzlabotu sastāvu, to sajauc:

siens vai salmi

 • ar kūdru;
 • zāģu skaidas;
 • deviņvīru spēks.

Pavasarī katrā caurumā, kas sagatavots stādot arbūzu, ielej karoti superfosfāta un 60 gramus nitrofoska, pārklāj ar augsni un samitrina ar ūdeni. Pēc katras laistīšanas augsne ir jāatbrīvo, pretējā gadījumā veidojas garoza, kas neļauj gaisam plūst uz saknēm, kas novērš skropstu augšanu.

Mēslojums

Čarlstonas pelēkos hibrīdus slimības ietekmē mazāk, taču tiem ir nepieciešams daudz barības vielu. Lai novāktu lielus un saldus arbūzus, jums augi trīs reizes jāpabaro ar organiskām vielām un minerālmēsliem. Melones kultūra pozitīvi reaģē uz humusu un sapuvušiem kūtsmēsliem, deviņvīru spēks, kas atšķaidīts ūdenī proporcijā no 1 līdz 5. Ar šādu barošanu nitrāti augļos neuzkrājas.

stādot arbūzu

Arbūziem nepieciešamās barības vielas atrodas lucernas, nātru un ceļmallapa augu uzlējumos. Jūs varat tos aizstāt ar kūtsmēsliem, sajaukt ar koksnes pelniem.

Barojot ar potaša mēslošanas līdzekļiem:

 1. Parādās daudz sievišķīgu ziedu.
 2. Olnīcas veidojas ātrāk.
 3. Uzlabojas augļu garša, uzkrājas cukurs un vitamīni.

Augšanas periodā augiem ir vajadzīgs magnijs un kalcijs, kātu un lapu augšanai no 10 nedēļām tiek izmantoti mēslošanas līdzekļi, kuros ir slāpeklis.

zāļu uzlējumi

Arbūzu audzēšanas tehnoloģija

Stādīšana un rūpes par Charleston Grey hibrīdu praktiski neatšķiras no metodēm, ko izmanto citām šāda veida melones šķirnēm. Saldās un sulīgās ogas nogatavojas, audzējot laukos un plašās vietās, bet, ja klimats neļauj augļiem nogatavoties, kultūra tiek stādīta siltumnīcās.

atšķiras no metodēm

Siltumnīcas apstākļos

Audzējot arbūzus zem filmas, jums jāievēro pamatnoteikumi. Aprīlī viņi sagatavo vietu, izrakt zemi, pievienojot tai smiltis, veikt dziļu tranšeju, kuras apakšā kūtsmēsli tiek sakrauti, un virsū ielej augsni. Kad uz stādiem parādās 3 lapas, krūmus ik pēc 60 centimetriem pārvieto uz siltumnīcu. Akas samitrina ar siltu ūdeni.

Lai asni nesāktu puvi, tie nav jāaprok zemē.Arbūzus stāda pēc 20. maija, filma ir cieši savilkta. Melones kultūru pastāvīgi dzirdina ar ātrumu 0,5 litri ūdens uz vienu krūmu. Pirmajā barošanā izmanto slāpekļa mēslojumu. Kad sāk attīstīties arbūzi, skropstas tiek sasietas. Ziedēšanas laikā siltumnīcu izvēdina, lai bites būtu apputeksnētas.

siltumnīcas apstākļi

Ārā

Charleston Grey var stādīt laukos un vasarnīcās vidējā joslā, tāpēc, izvēloties sēklas, daudzi cilvēki apstājas pie šī hibrīda. Šādu arbūzu šķirņu audzēšanas tehnoloģija paredz gan stādīšanas metodi, gan sēšanu tieši atklātā zemē.

Pirmā metode ir piemērota reģioniem, kur vasara nav īpaši silta un ātri beidzas. Kūdras podi ir piepildīti ar pelniem, zemi un humusu, un sēklas tiek nosūtītas. Stādus baro un dzirdina, 30 dienu vecumā tos pārvieto uz dārza gultni.

vidējā josla

Otrā arbūzu audzēšanas metode ir mazāk darbietilpīga. Kad augsnes temperatūra sasniedz 14 grādus, tajā tiek izveidoti caurumi, tajos ieliek kūdru, humusu un pelnus, katrā bedrē ievieto 4-5 sēklas. Parādītos asnus atšķaida, atstājot vienu kātu.

Kaitēkļu un slimību profilakse un kontrole

Charleston Grey ir izturīga pret meloņu galvenajām problēmām, bet cieš no laputīm. Šī mazā kukaiņa mātīte dēj olas arbūza lapām, un tās ātri izliecas un izžūst. Vislabākā šādu kaitēkļu iebrukuma novēršana ir ravēšana un laistīšana ar sīpolu mizas šķīdumu. Zirnekļa ērce mīl melones un ķirbjus. Lai ar to tiktu galā, arbūzu lapas apstrādā ar uzlējumu, kas izgatavots no dope.

kaitēkļi un slimības

Ja tautas aizsardzības līdzekļi ir bezspēcīgi cīņā pret parazītiem, viņi ķerties pie augu izsmidzināšanas ar insekticīdiem.

Ražas novākšana un uzglabāšana

Arbūzus sagriež 4-5 dienas pirms augļu pilnīgas nogatavošanās. Nav ieteicams sulīgu ogu noņemt ātrāk par noteikto termiņu, jo tā nenogatavosies. Vēlu novāktas melones ilgu laiku neuzglabā. Čarlstonas pelēkajai krāsai ir bieza garoza, tā ir labi transportēta, bet saglabājas līdz ziemai.

labības uzglabāšana

Lai novērstu arbūzu puves un nezaudētu garšu, tos atstāj ventilējamā telpā ar temperatūru līdz 4 ° C.

Augļus ievieto kastēs, pārkaisa ar pelniem vai sausu sūnu. Jūs varat ietīt ogu biezā drānā un pakārt to tīklā pagrabā.

bieza auduma

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis