Arbūzu šķirnes Ogonyok apraksts, tās audzēšana atklātā zemē un siltumnīcā, nogatavošanās laikā

Ogonyok šķirnes arbūzs tika audzēts 60. gados, taču dārznieki to joprojām pieprasa. Tas nav pārsteidzoši, jo agrīnajai šķirnei tas satur pārmērīgu daudzumu cukuru un saldu, maigu mīkstumu. Gaisma izcēlās ar citām pozitīvajām īpašībām, bet vispirms - vispirms ...

Arbūza Ogonyok priekšrocības un īpašības

Ķirbju ģimenes pārstāvis apmetās Krievijas centrālās teritorijas teritorijā. Tas labi nogatavojas Maskavas reģionā, dod ražu sarežģītos Sibīrijas klimatiskajos apstākļos. Tas ir saistīts ar tā nepretenciozitāti un izturību pret slimībām. Bet šķirne nav piemērota ilgstošai pārvadāšanai, tāpēc labāk to nekavējoties patērēt uz vietas.

Šķirne ieguva savu nosaukumu, pateicoties karmīnsarkanai mīkstumam. Tas atšķiras ar graudainību, sulīgumu, saldu garšu. Pats auglis izskatās kā bumba, tas ir apaļš, gluds, sver līdz 2 kg (dažreiz 2,7 kg). Mīkstumu ieskauj plāna, tumši zaļa miza, kurā ir mazas sēklas. Plānas mizas dēļ ir problēmas ar augļu pārvadāšanu.

Augšanas laikā uz auga veidojas skropstas, kas sazarojas dažādos virzienos. Kātiem un lapām ir raksturīga nolaišanās. Lapas ir sakārtotas pārmaiņus un ir novietotas uz garām petioles. Lapas asmens ir ciets, stingrs, trīsstūrveida-olveida.

Aprakstā teikts, ka šķirne nav tikai auglīga, tā nogatavojas agrāk nekā daudzi slaveni hibrīdi. Tas ir saistīts ar tā spēju izturēt pēkšņu sasilšanu un atdzišanu, mitru laiku un pielāgoties dažādiem klimatiskajiem apstākļiem. Viņš stoiski panes laistīšanas un mēslošanas trūkumu, viņu reti ietekmē fuzārija vīšana un antracnoze.

Ogonyok šķirnes arbūzu sēklas

Šķirni raksturo šādi rādītāji:

 • agrīna nogatavošanās: nogatavojas vidēji 85 dienu laikā;
 • vidējā ogu masa līdz 2 kg;
 • tumši, zaļi augļi;
 • raža līdz 2,6 kg / m. kv .;
 • spēja augt atklātā un slēgtā zemē.

Arbūzs Ogonyok ir izturīgs pret nelielu temperatūras pazemināšanos, lai gan, tāpat kā citas melones, tas mīl karstumu un sauli. Viņam izdodas nogatavoties vidējā joslā pirms sala iestāšanās.

Kā audzēšanas reģions tika audzēts

Nepretenciozais arbūzs tika audzēts mūsu valstī jau padomju laikos Dārzeņu audzēšanas institūtā netālu no Harkovas.

Tiek uzskatīts, ka Ogonyok tika iegūts, šķērsojot Āzijas hibrīdu un Cukura šķirni. Tas bija paredzēts audzēšanai dienvidu reģionos.

Pamazām tās ģeogrāfija paplašinājās.Ogonyok labi strādāja Maskavas reģionā, sasniedza Urālos un nonāca Sibīrijā. Bet aukstie Sibīrijas klimatiskie apstākļi neļāva audzēt melones atklātā laukā. Bet siltumnīcas apstākļi izrādījās diezgan piemēroti.

Ogonyok šķirnes arbūza izskats

Arbūzu audzēšanas iezīmes dažādos reģionos

Krievijas vidējās zonas koncepcija ir diezgan brīva. Vidējā joslas klimats ir atkarīgs no konkrētā reģiona. Tātad Maskavas reģionā arbūzs nogatavojas gan atklātā laukā, gan siltumnīcā. Protams, siltumnīcā, kontrolētā klimatā, ražu var iegūt daudz agrāk.

Urālos augšana ārā ir riskants bizness. Karstā vasarā augļiem būs laiks nogatavoties, bet, ja sezona ir vēsa un lietaina, tad raža nav jāgaida. Tāpēc Spark ir iespējams audzēt bez riska tikai telpās.

Sibīrijas apstākļi paredz tikai šķirnes kultivēšanu siltumnīcā. Šī ir riskantas lauksaimniecības zona, kur ir problemātiski iegūt dienvidu kultūras ražu “zem klajas debess”. Dienvidu reģionos Ogonyok nogatavojas bez jebkādām problēmām un apgrūtinājumiem. Šeit audzētāji iegūst agru ražu.

arbūzs Gaisma siltumnīcā

Stādīšanas un audzēšanas noteikumi

Vidējā platuma grādos Ogonyok šķirne tiek stādīta stādus veidā:

 1. Sēklas sēj kūdras tabletēs vai plastmasas tasītēs līdz 3-4 cm dziļumam, jo ​​sēklas ir lielas.
 2. Kad parādās stādi, ir svarīgi 12 stundu dienasgaismas stundas, lai stādi neizstieptos.
 3. Stādiem jābūt stiprākiem, tāpēc tiem nepieciešama regulāra laistīšana un barošana.
 4. Kad parādās trešā īstā lapa, tā ir gatava stādīšanai zemē (siltumnīcā). Stādot "ārpus telpām", ir nepieciešams sacietēt, lai dienvidu augs pierastu pie vēsiem, kontinentāliem apstākļiem.

Pirms stādīšanas sēklas pārbauda fizioloģiskā šķīdumā, bet nespējīgi paraugi peld virspusē. Ir arī vēlams tos pusstundu turēt vājā kālija permanganāta šķīdumā dezinfekcijai.

Siltumnīcā

Iekštelpās ideāli apstākļi dienvidu kultūru audzēšanai. Nav temperatūras galējības, lietus un augsta mitruma. Tiek radīti apstākļi, kuriem nepieciešami arbūzi. Ja tiek plānota agrīna raža, tad priekšroka dodama stādīšanas metodei. Lai gan jau aprīlī siltumnīcā izveidotā siltumnīcā ir iespējams sēt sēklas.

Nosēšanās modelis ir 60 × 70, jo skropstas tiks piesaistītas pie režģa, lai ietaupītu vietu. Jūs varat stādīt stādus jau maija sākumā, līdz tam laikam siltumnīca labi sasildīsies.

arbūzs Dzirkste iekšpusē

Atklātā laukā

Melonus un ķirbjus atklātā zemē ir iespējams audzēt tikai caur stādiem (mēs runājam par vidējo joslu). Stādīšanas laiks ir maija pēdējā nedēļa - jūnija pirmā nedēļa. Augi tiek audzēti pēc shēmas: 60 × 140 cm., Tas ir, attālums starp krūmiem ir 60 cm, starp rindām - 140 cm. Arbūzs izmet pātagas, tāpēc šis izvietojums sevi attaisno.

Arbūzs tiek stādīts brīvā, labi caurlaidīgā augsnē, bez stāvoša mitruma, jo melones raža ir izturīga pret sausumu. Piemērota ir atvērta, līdzena, nedaudz paaugstināta vieta. Melones platībai jābūt lielai: ķirbju kultūras nepieder pie mazām kultūrām.

Ja nakts temperatūra pazeminās zem +15 C, tad arbūza augšana apstājas. Ar atkārtotu salnu draudiem arbūzu stādiem ir vajadzīga pajumte, it īpaši, ja sacietēšanas posms vēl nav izturēts.

Ogonyok šķirnes arbūzs atklātā laukā

Kopšanas noteikumi

Galvenās kopšanas prasības ir tradicionālas: atslābšana, nezāļu tīrīšana, laistīšana, barošana. Ēdieniem ir svarīgi veidot skropstas un novietot tās uz režģa. Šis paņēmiens ir jāapgūst, lai iegūtu pilnīgu ražu. Pretējā gadījumā dārzeņu audzētājs bez pieredzes var audzēt šķirni Ogonyok, jo rūpes par to ir minimālas.

Laistīšana

Lai arī arbūzus klasificē kā sausumam izturīgas kultūras, ērta augsnes mitruma rādītājs tiem ir 85%.Tāpēc smilšainās augsnēs tiek veikta bieža laistīšana, un černozemā vai māla augsnēs melones dzirdina retāk.

Laistīšanu veic ar siltu, nostādinātu ūdeni vakara stundās, un ūdenim nevajadzētu nokļūt uz lapām vai zem saknes. Siltumnīcās laistīšanas biežumu regulē un veic, augsnes slānim izžūstot. Ārā tas viss ir atkarīgs no "lietus sezonas". Ar bagātīgiem vasaras nokrišņiem laistīšana vispār nav nepieciešama. Kad augļi ir nogatavojušies, Dzirkstelei nav vajadzīgs mitrums.

Virsējā mērce

Augšanas periodā arbūzu nepieciešams barot trīs reizes. Katram augam jāsaņem 2 litri mēslojuma. Barošanas secība:

 1. 10 dienas pēc jaunu stādu stādīšanas tiek veikta pirmā barošana. Tas sastāv no 45 g superfosfāta, 30 g amonija sulfāta, 15 g kālija sāļu. Maisījumu atšķaida spainī ar siltu ūdeni.
 2. Aktīvās augšanas un olnīcu veidošanās periodā tiek izmantoti fosfora un kālija mēslošanas līdzekļi, taču atšķirīgā proporcijā: 20 g amonija sulfāta, 10 g superfosfāta, 35 g kālija sāļu uz vienu spaini ūdens.
 3. 10 dienas pēc pēdējā pieteikuma trešā barošana tiek veikta ar līdzīgu sastāvu.

Ir arī organiskie mēslojumi, kas ir drošāki, bet ne mazāk efektīvi. Arbūziem noderīga ir nātru infūzija. Savāc nātru, ielej ūdeni un pagaida apmēram 3 dienas, līdz sākas fermentācijas process. Kompozīciju atšķaida ar ūdeni 1: 1 un iedobes padzirdina. Vienam augam pietiek ar 2-3 litriem barības vielu šķīduma.

amonija sulfāts

Veidošanās

Visērtākais veids audzēšanai ir tīkls vai režģis. Tātad, lapas saņem maksimālu apgaismojumu, netīrās. Pēc augļu veidošanās tos ievieto tīklos, lai pātaga neizdalās, un, kad tie ir suspendēti, tie nesaskaras ar zemi un nav puvi.

Augšanas laikā sānu skropstas tiek noņemtas, un paliek viena, uz kuras veidojas augļi. Pēc ziedēšanas paliek 3-4 olnīcas, pārējās tiek noņemtas. Bez šīs procedūras arbūzs Dzirkste nogatavosies, bet tā augļi būs mazāki. Kad redzams, ka augļi izauguši, virsotnes dzinums tiek saspiests, jo tā turpmāka augšana nav nepieciešama.

Tā kā Ogonyok ir labi apputeksnētas bites, tuvumā var audzēt medus augus, lai tos piesaistītu, vai meloni var pārkaisa ar cukura (medus) šķīdumu.

Kā noteikt ogas gatavību

Augļu nogatavošanās šķirnes Ogonyok arbūzā ir draudzīga. Pieredzējuši dārzeņu audzētāji izmanto ārēju pārbaudi, lai noteiktu gatavību:

 • arbūza lielumam jāatbilst tā šķirnes īpašībām, labāk izvēlēties vidēja lieluma augļus;
 • augļiem raksturīgā tumši zaļā krāsa;
 • cieta garozas veidošanās ar sausu "asti";
 • rezonējoša skaņa, ja to pieskaras tukšumu dēļ;
 • sānu gaismas vietas klātbūtne, kad arbūzs nogatavojas uz zemes.

Ja augļus izmet ūdenī un tie uzpeld, tas nozīmē, ka arbūzs ir gatavs patēriņam un tā gatavība nav apšaubāma.

nogatavojies Ogonyok šķirnes arbūzs

Kad novākt ražu

Augļu nogatavošanās periods ir atšķirīgs un atkarīgs no reģiona un stādīšanas laika. Maskavas reģionā ražu var novākt jūlijā, Urālos - augustā, Sibīrijā pirms pirmajām salnām septembrī.

Termiņš augļu novākšanai siltumnīcā nāks 2 nedēļas agrāk, pateicoties agrīnai stādīšanai, augstākai temperatūrai, spējai radīt optimālus apstākļus augšanai. Siltumnīcas dzirkstelei raksturīgs sulīgāks un garšīgāks mīkstums.

Šāda veida arbūzs jāizmanto tūlīt pēc ražas novākšanas. Viņiem nav augsta glabāšanas kvalitāte, tie ir slikti uzglabāti un piemēroti tikai ātrai lietošanai. Bet šos trūkumus vairāk nekā kompensē izcila garša.

Katru gadu tirgus priecē ar jaunām arbūzu šķirnēm: kvadrātveida un iegarenas, ar dažādu krāsu un nokrāsu mīkstumu, neparasti krāsainiem augļiem. Bet arbūzs Ogonyok neatsakās no savām pozīcijām. Šī vecā, laika pārbaudītā šķirne joprojām ir iecienīta daudziem dārzeņu audzētājiem.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis