Kādas ir labākās, produktīvākās un pret slimībām izturīgākās tomātu šķirnes siltumnīcai

Kurus tomātus vislabāk stādīt siltumnīcā, ir atkarīgs no rezultāta, ko audzētājs vēlas iegūt. Dažādām tomātu šķirnēm ir savi nogatavošanās periodi, izmēri var būt ar nelielu plūmi vai pat sasniegt 1 kg, tie garšo saldi vai ar patīkamu skābumu. Bet var noteikt arī citus kritērijus, kuriem būs izšķiroša nozīme izdarītajā izvēlē.

Labākā skata noteikšanas iezīmes

Kādi ir labākie tomāti, ko stādīt siltumnīcā? Labākās tomātu sēklas siltumnīcai jāizvēlas pēc dažiem svarīgiem parametriem. Jāņem vērā kulinārijas mērķis, siltumnīcas komforta pakāpe, ražas līmenis, ogu novākšanas laiks, izturība pret slimībām.

Siltumnīcai varat izvēlēties šķirnes un hibrīdus. Pēdējie tiek iegūti šķirņu šķērsošanas procesā. Bet jūs nevarat savākt no tām sēklas turpmākai stādīšanai. Tā kā no šķirnes sēklas var būt piemērotas turpmākai sējai.

Selekcionāri regulāri izstrādā jaunas siltumnīcu šķirnes un tomātu hibrīdus. Viņus izceļas ar augstu ražu, viņi daudz labāk panes sliktus laika apstākļus un nepietiekamu aprūpi. Populārākās jauno tomātu šķirņu siltumnīcās, spriežot pēc daudzajiem dārzeņu audzētāju pozitīvajiem pārskatiem, ir Druzhok F1, Tornado F1, Empire, Snow Tale.

Druzhok F1 tomāti nogatavojas agri. Raža nogatavojas vienlaicīgi, tiek labi uzglabāta un transportēta. Tas aug ne augstu, līdz 60 cm, bet lielā augļu skaita dēļ tas jāpiesaista balstam. Apaļie sarkanie augļi sver 110 g. Ikvienam patiks salds, salds garšains gaļīgs apvalks.

Tomāti Druzhok F1

Pieredzējuši dārzeņu audzētāji katru gadu papildus iecienītajiem tomātiem dārza gabalos mēģina iestādīt arī jaunas šķirnes. Jaunu mīļotājiem var atzīmēt šādas labākās tomātu šķirnes 2018. gadam siltumnīcām: Kronos F1, Alsou, Banana Legs, Sprinter.

Lai stādītu tomātu krūmu siltumnīcā, jums arī jāņem vērā struktūras augstums. Dažām šķirnēm ir nepieciešams papildus nostiprināt stublāju, jo to augšana var būt lielāka par 2 metriem.

Labākajām siltumnīcefekta tomātu šķirnēm ir atšķirīgs stublāju augstums.

Zemākās labākās tomātu šķirnes siltumnīcām izceļas ar to, ka stublāja augstums nepārsniedz 75 cm., Kāts ir spēcīgs, biezs. Tie prasa minimālu apkopi. Šādas sugas var klasificēt kā mazizmēra: Lionheart, Sivēns, Alaska, Pyshka F1, Peach.

tomāti siltumnīcā

Šķirnes, kuru augšana ir ierobežota, stiepjas līdz vienam metram un pārstāj augt. Pie krūma ir jāveido kāts, obligāti jāveic saspiešanas procedūra. Plaši pazīstamajos vidēja izmēra siltumnīcefekta tomātos ietilpst: Rozā medus, Sultan F1, Dama, Baby F1.

Augstās sugas bieži tiek pasniegtas ar lieliem augļiem.Viņi nevar lepoties ar augstu izturību pret slimībām, tie aug līdz diviem metriem, un ir ieteicams veltīt laiku stublāja veidošanai. Obligāti jāveido atbalsts sasiešanai un regulāri jānogriež sānu zari.

Labākās tomātu šķirnes siltumnīcām ar krūma augstumu līdz 2 metriem: Sēņu grozs, Madam, Pink Car.

Unikāla garša

Kā izvēlēties pareizo un piemēroto šķirni, svarīga loma ir tomāta gaumei. Ne visiem patīk skāba nokrāsa. Tāpēc ir izveidotas saldo tomātu šķirnes, kuras ar savu gaļīgumu pievilinās ar mazu sēklu saturu.

tomātu krūmi rozā medus

Saldākās dārzeņu šķirnes, pēc pieredzējušu ekspertu domām šajā jautājumā, ir: Eldorado, Rozā medus, Medus Spas, Clubfoot Bear, kardināls. Šīs šķirnes ir ne tikai nepārspējamas garšas, bet arī izturīgas. Viņi labi panes karstumu vai aukstumu, mikroelementu trūkumu augsnē, kā arī pretoties vīrusiem un baktērijām.

Eldorado var izaugt līdz 90 cm, ieteicams veidot divus stublājus pie krūma. Katrā krūmā ir 5 zari, uz kuriem veidojas dzeltenīgi oranži augļi, kas sver apmēram 400 g.Saldā, sulīgā mīkstuma virsū ir pārklāta ar plānu, bet blīvu ādu. Augu dzirdina, atslābina un savlaicīgi apaugļo.

Eldorado tomāts uz galda

Medus Spas šķirnei raksturīgas vidējās augļu veidošanās robežas. No viena krūma var noņemt līdz 5 kg ražas. Augumā stublājs ir izstiepts līdz 175 cm, tāpēc ir nepieciešama sasiešana. Augļi nogatavojas pakāpeniski visu vasaru. Dzelteni nogatavojušies tomāti tiek ilgi glabāti; plaisas nav raksturīgas.

tomātu krūmi medus spa

Mishka Clubfoot šķirne paliks atmiņā ne tikai ar saldo, patīkamo garšu, bet arī ar lielo daudzumu ogu. Tas parāda augstu izturību pret daudziem patogēniem, un tam ir vidējas brieduma robežas. Krāsa var būt atšķirīga, un svars dažreiz sasniedz 900 g. Nogatavojušās ogās ir augsts cukura saturs.

tomātu sēklas rotaļlācītis

Jūs varat izmēģināt cukura krējumu agri, jau pēc 83 dienām. Krūms var izaugt līdz 140 cm .Augļiem ir dzeltens nokrāsa, izskats atgādina plūmi, tie ir bagāti ar karotīnu, svars ir tikai 18 g. Tomātus ilgstoši uzglabā, saglabājot savu garšu un formu.

tomātu izskats Cukura krēms

F1 rokassomu priecē bordo-sarkani augļi, kas sver 245 g, un tiem ir vidējā ogu nogatavošanās amplitūda. Forma ir arī neparasta, kuba formā. Krūms aug līdz 185 cm, tam ir nepieciešams prievīte, nogriežot sānu zarus un veidojot kātu. Blīvā, bet maigā miza novērš plaisāšanu un veicina labu tomātu turēšanas kvalitāti.

Tomātu rokassomiņa F1

Izturība pret slimībām

Siltumnīcas slēgtā telpa veicina strauju slimību izplatīšanos. Tā kā augsnes sastāvs paliek nemainīgs, sēnītes un baktērijas var būt grūti atbrīvoties. Obligāti jādezinficē istaba un regulāri to jāvēdina.

Visbiežāk augi ir slimi apūdeņošanas režīma pārkāpuma, pēkšņu temperatūras svārstību, blīvu stādījumu gultās un nepietiekamas aprūpes dēļ. Tāpēc, ja aprūpei nav pietiekami daudz laika, nav pieredzes vai citu iemeslu, jums jāizvēlas sēklas, kas ir izturīgas pret slimībām.

Labākās siltumnīcu šķirnes, kas izceļas ar pastāvīgu, augstu izturību pret daudzām izplatītām tomātu infekcijām.

Dārzeņu audzētājiem ir labs iespaids par vidēji agro šķirni Virtuoso F1. Augšpusē augs var sasniegt līdz 185 cm. Rūpes ietver cilmes veidošanos. Augļi nogatavojas 105 dienu laikā, tiem ir bordo sarkanīgi nokrāsa, plakana un apaļa forma, kas sver aptuveni 145 g. Tie panes nelabvēlīgus laika apstākļus un novērš inficēšanos ar daudziem vīrusiem.

tomātu Virtuoso F1 uz dostochka

Ja izvēlaties F1 Gold Bead sēklas, tad jau 94. dienā jūs varat novākt augstu ražu. Nogatavojušies augļi ir sfēriski, spilgti oranžā krāsā. Ar suku var turēt apmēram 20 saldus, sulīgus tomātus, kas sver 15 g.

tomātu zelta lodītes F1 izskats

Kardināls siltumnīcā var izaugt līdz diviem metriem. Krūms prasa veidot kātu, kas tiek nostiprināts. Aveņu rozā augļus novieto uz 8 gabalu kopām, un to svars var būt līdz 650 g.Šķirne panes aukstumu, reti saslimst.

Tomāti kardināli siltumnīcā

Apelsīnu gigants jūs iepriecinās ne tikai ar augsto izturību pret daudziem patogēniem. Nosaukumu pamatoti var attiecināt uz siltumnīcai paredzētajām augļu tomātu šķirnēm. Augļu veidošanās priecēsies pēc 103 dienām. Sasniedzot briedumu, tie kļūst oranži ar masu aptuveni 450 g.

tomātu apelsīnu gigants

Delikāts nokrāsa

Lielākā daļa siltumnīcas rozā tomātu atšķiras no sarkanajiem tomātiem ar to, ka tajos ir vairāk barības vielu. Viņus vajadzētu arī pieskatīt īpašā veidā. Rozā tomātiem ir nepieciešams lielāks augsnes mitrums un tie vieglāk reaģē uz izmantoto mēslojumu. Augstie kāti ir jānostiprina un jānoņem sānu zari.

Stādīšanai siltumnīcā varat atlasīt šādas labākās un populārākās rozā tomātu šķirnes.

Rozā medus ir vislabākā tomātu šķirne siltumnīcai. Lielajām iegarenām ogām ir aveņu-rozā nokrāsa, to svars sasniedz 1 kg. Viņi sāk nogatavoties pēc 104 dienām. Krūmi aug līdz 1,5 metriem, tāpēc ir nepieciešama sasiešana un saspiešana. Saldajiem tomātiem nav pat mājiena par skābumu. Plāna āda sliktu darbu novērš plaisāšanu, tāpēc augļi netiek ilgi glabāti.

tomātu medus rozā rokā

Rozā rozīnes atceras par maziem sarkaniem augļiem, līdz 45 gabaliem vienā zarā. Tas stiepjas līdz 1,5 metriem. Šķirne labi pretojas slimībām, attīstās pat sliktos laika apstākļos. Garenās ogas vidēji sver 75 g un nogatavošanās laikā tās kļūst sārtas. Nogatavojušies dārzeņi ilgstoši var pakārties uz zariem un nesadrupt, un novāktās ražas var uzglabāt ilgu laiku.

tomātu rozā rozīnes uz galda

Rozā brīnums F1 patiks audzētājiem pēc izskata un garšas. Spilgti purpursarkanie augļi sver apmēram 110 g. Vienā zarā var pakārt ne vairāk kā 5 gabalus. Kā trūkumu dārzeņu audzētāji atzīmē īsu glabāšanas laiku.

tomātu sēklas Pink Miracle F1

Bagātīgas dāvanas

Atsauksmes par labākajām siltumnīcas tomātu šķirnēm ļāva izvēlēties visproduktīvākās šķirnes, kurām ir citas labas īpašības. Augsti ražotas tomātu šķirnes siltumnīcām var būt noteicošās (regulāri nogriežot sānu dzinumus) un nenoteiktas (krūmi, kas aug augsti un ir jāveido).

Kādas tomātu šķirnes ir visražīgākās siltumnīcām, vērtējums palīdzēs ar īsu sugu aprakstu.

Sniega leopardam raksturīgs vidējs augļu veidošanās periods, un 107 dienu laikā to būs iespējams novākt. Augs ir īss, apmēram 55 cm, izturīgs pret karstu vai aukstu laiku. Obligāti jāuzstāda balsts. Augļi ar aveņu sarkanbrūnu nokrāsu ar gludu, apaļu virsmu, kas sver apmēram 250 g. Tā kā agri nogatavojas, tam nav laika noķert lielāko daļu slimību izplatības.

tomātu Sniega leopards

Rio Grande nogatavojas no izkāpšanas dienas 116 dienu laikā. Augstumā stublāji ir izstiepti līdz apmēram 1 metram. Nepieciešama saspiešana un sasiešana. Augļi ir plūmju formas, oranžas krāsas, sver apmēram 125 g. Visgaršīgākie augļi ir pētītajā šķirnē, mīkstums paliks atmiņā ar sulīgu, saldu garšu. Var attīstīties sausā, karstā klimatā un bez regulāras laistīšanas.

tomātu sēklas Rio Grand

Vechny Zov šķirnes krūmi aug līdz 75 cm augstumā.Raža ir ārkārtīgi augsta. Uz filiāles novieto sarkanas krāsas augļus, kas sver apmēram 600 g un kurus sāk novākt pēc 85 dienām. Ogu forma ir saplacināta ar raksturīgu virsmas rievojumu.

tomātu mūžīgais aicinājums uz šķīvja

Intuīcija F1 sāk veidoties augļiem jau 112 dienas pēc sēklu sēšanas. Ja jūs neiespiežat augšpusi, tas var sasniegt 2,6 metrus. Sarkanā krāsā, apaļiem tomātiem ir plāna, bet pietiekami spēcīga miza. Viņi nav pakļauti plaisāšanai. Celuloze satur daudz cukura, tāpēc tie ēdienam piešķir īpašu garšu un aromātu.

tomātu sēklas Intuīcija F1

Ivanhoe F1 šķirne var iepriecināt ar augstu ražu. Stublājs aug liels un spēcīgs, tajā var ietilpt liels skaits vienāda izmēra sarkano dārzeņu puduru. Dārzenis ir izturīgs pret vairumu vīrusu un sēnīšu veidiem. Pārskatos norādīts, ka, audzējot, nav nepieciešams lietot ķīmiskas vielas.

tomāts Ivanhoe F1 rokās

Augstvērtīgām siltumnīcefekta tomātu šķirnēm nepieciešama īpaša piesardzība un uzmanība. Lapu un sakņu barošana obligāti jāveic saskaņā ar shēmu. Pat ja bukses ir mazas, tās ir jānostiprina. Saspiešanas procedūra ir nepieciešama ik pēc divām nedēļām. Ieteicams savlaicīgi atslābt, laistīt un nezāļot zemi.

Dažādi savākšanas laiki

Labākās tomātu šķirnes siltumnīcām ar vēlu nogatavošanās robežu visbiežāk ir paredzētas ēdieniem ziemas sagatavošanai, agros dārzeņus var ēst svaigus vai pievienot salātiem.

Labākās tomātu šķirnes siltumnīcām ar agrīnām bārkstīm, kuras izvēlējās vairums audzētāju.

F1 draugs sāk nogatavoties pēc 87 dienām. Krūmi nav pārāk sazaroti, tie aug apmēram 60 cm augstumā.Jūs varat arī stādīt uz atvērtām gultām, bet tomāts siltumnīcas apstākļos labāk jūtas. Tomāti, sarkani ar oranžu nokrāsu, sver apmēram 105 g, blīvas struktūras dēļ tos ilgi glabā. Šķirne atšķiras ar nepretenciozitāti attiecībā uz augsnes sastāvu vai laika apstākļiem, panes temperatūras svārstības un reti saslimst.

Siltumnīcā Ilyich F1 tomātu šķirne dos bagātīgu ražu, reti saslimst, un sarkanbrūni ar apelsīnu nokrāsas augļiem var nogaršot pēc 87 dienām. Tomāti siltumnīcā var izaugt līdz 155 cm augstumā. Katra dārzeņa masa ir 110 g. Veidlapu nedaudz saspiež ar pamanāmu rievojumu pie kātiņa. Siltumnīcā to bieži pakļauj augšējai puvei.

tomātu krūmi Ilyich F1

Mana mīlestība F1. Krūmi var izstiepties līdz 120 cm .Lai palielinātu augļu veidošanos, ieteicams veikt to saspiešanu. Augļi aug lieli, to svars var sasniegt 210 g, forma ir iegarena, ar mazu degunu pamatnē. Spilgti sarkana, gluda, plāna āda zem tā slēpj saldos, cukurotos iekšpuses.

Siltumnīcas tomāti šķirnes Pervoklashka pieder mazizmēra, agrīnām nogatavināšanas šķirnēm. Kāts aug ne vairāk kā 90 cm, bet ir nepieciešama sasiešana. Lai iegūtu pēc iespējas lielāku ražu, ieteicams to veidot trīs kātos. Nogatavojušies spilgti rozā krāsas augļi sver apmēram 170 g. Forma ir nedaudz saplacināta.

tomātu sēklas Pervoklashka

Afrodīte ļaus jums izbaudīt pirmos dārzeņus pēc 78 dienām. Viņu kāta augstums sasniedz tikai 55 cm, bet labāk to piesiet pie balsta, jo plānais kāts zem augļu masas var salūzt. Katrā zarā var turēt 7 apaļus, sarkankaroti tomātus, kas sver apmēram 95 g.

Ražas novākšanai augustā ieteicams stādīt tomātu sēklas siltumnīcām ar vēlu nogatavošanās robežu. Labākās vēlo tomātu šķirnes.

tomāti Afrodīte uz filiāles

De Barao tomātu šķirne dārznieku vidū ir pazīstama ar izcilām īpašībām. Tas pieder pie augstas ražas tomātu šķirnēm siltumnīcām. No vienas saknes būs iespējams noņemt līdz 9 kg dārzeņu. Zemei, kurā šo sugu paredzēts audzēt, jābūt raksturīgai auglībai. Augs ir izturīgs pret daudziem vīrusiem un baktērijām.

De Barao tomāti uz galda

Andreevsky Surprise šķirnes tomātus var atpazīt pēc to spēcīgā kāta, kam nepieciešama to veidošana un stiprināšana. Audzētāji atzīmē ne pārāk lielu skaitu augļu, kas veidojas uz tik augsta auga. Sarkanās ogas ar rozā nokrāsu sver apmēram 350 g, tām ir noapaļota un saplacināta forma. Kultūra labi panes gaismas trūkumu.

tomātu sēklas Andreevsky pārsteigums

Tirgus brīnums pieder nogatavošanās grupai novēloti - tas tiek ievilkts līdz 130 cm augstumā.Sarkanas nokrāsas augļi ir noapaļoti, nedaudz iegareni. Ogu masa sasniedz 350 g. Tie ir augļaini tomāti. Bieži puves.

tomāti Tirgus brīnums

Siltumnīcefekta tomātu šķirne Brūnais cukurs piesaistīs uzmanību ar savu neparasto, brūni brūno krāsu. To raksturo vēla nogatavošanās, tā panes aukstu gaisu un stingri novērš slimības. Siltumnīcā aug līdz 2,5 metriem. Augļi nav ļoti lieli, sver apmēram 110 g. Garša ir lieliska, iekšpuse ir mīļa, salda ar pietiekamu sulas saturu.

tomātu brūnais cukurs uz galda

Lielaugļu sugas

Lielaugļu tomāti var kļūt par īstu siltumnīcas rotājumu un lepnumu. Viņu svars dažreiz var pārsniegt 800 g. Raža ir liela un augstas kvalitātes. Lielas tomātu šķirnes ir patīkami audzēt, un ir ērti nesākt to apstrādi sulām, mērcēm, salātiem ziemai.

Populārākās tomātu šķirnes siltumnīcām, kuras izceļas ar lielām, garšīgām ogām.

Apelsīnu brīnumu izceļas ar lieliem dārzeņiem, kas sver vairāk nekā 155 g. Attiecas uz saldajām tomātiem siltumnīcās. Viņi sāk dziedāt agri. Uz sukas veidojas 5 oranži dzeltenas ovas, iegarenas formas ogas. Āda ir plāna, stingra, bet nav cieta un novērš plaisāšanu.

tomāts Apelsīnu brīnums dārzā

Tomātu šķirnes siltumnīcai nav pilnīgas, nepieminot vārdu Pink Elephant. Ievērojot augsnes laistīšanas un mēslošanas noteikumus, katrs krūms dos lielu, bagātīgu, saldu ražu. Kāts var izaugt līdz 1,5 metriem, tāpēc jums tas ir cieši jāpiesaista un jāveic saspiešana.

Vidējais svars ir 500 g, bet tas var sasniegt 1 kg. Tumši rozā augļiem ir saplacināta forma ar rievām ap kātu. Garšīgajiem tomātiem ir salda garša bez skābuma.

tomātu rozā zilonis dārzā

Lielaugļu šķirnes tiek vadītas Buļļa sirds... Sirds formas sarkani un koši tomāti ir populāri dārzeņu audzētāju vidū. Viena tomāta svars uz apakšējām zarām var sasniegt līdz 1 kg. Augšējos zaros ogu svars samazinās. Augļi nogatavojas pēc 125 dienām, tāpēc tos klasificē kā starpsezonu šķirnes.

Kāts ir stiprs, izplatās ar spēcīgām kopām, kas var atbalstīt līdz 5 tomātiem. Šiem siltumnīcefekta tomātiem nepieciešama rūpīga un saudzīga kopšana. Ir vāja izturība pret slimībām, un tā ir nepārtraukti jābaro.

Tomātu liellopa sirds

Lielaugļu šķirnes neizminēs, pieminot Monomakh Hat sugas. Tas ir slavens ne tikai ar lielajiem augļiem. Šī ir visproduktīvākā šķirne. Tam ir vidējas nogatavošanās robežas. Tomāti ir izturīgi pret slimībām, garšīgi garši, labi panes sausumu un nogatavojas gandrīz vienlaicīgi. Sarkani bordo augļi ir apaļas formas, sver aptuveni 450 g, bet var sasniegt 900 g.

tomātu sēklas Monomakh cepure

Tomāti siltumnīcām Tirgus karalis pieder pie agri nobriedušiem hibrīdiem, un tiem ir daudz pozitīvu īpašību. Sarkani skarbo tomāti ir izturīgi pret slimībām, temperatūras izmaiņām un var paciest mitruma trūkumu. Dārzeņu audzētāji atzīmē, ka šķirni ir iespējams audzēt tikai dienvidu reģionos.

tomātu tirgus karalis

Atsauksmes
  1. Sergejs
    1.01.2018 03:12

    Mūsu dachai jau ir 40 gadu! Galvenā raža ir tomāti! Mana mamma ir tomātu fanātiķe! Pēdējos 10 gados ražas ir sākušas samazināties! Pirms diviem gadiem pēc kaimiņu ieteikuma mēs izmēģinājām top dressing Biogrova.! Uzlabojums ir acīmredzams!

    Atbildēt
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis