Kā stādīt, audzēt un kopt tomātus atklātā laukā

Tomātu audzēšana atklātā laukā nav grūta. Tomātus var atrast katrā dārza gultā, un, ja klimats ir vairāk vai mazāk silts, tad jūs varat novākt pienācīgu ražu. Kopšanas pazīmes var atšķirties, tas viss ir atkarīgs no iestādītās šķirnes, laika apstākļiem, augsnes kvalitātes un citiem faktoriem.

Ērtības un ērtības pastāvīgā vietā

Tomātu stādīšanai atklātā zemē jānotiek vietā, kur brīvi iekļūst silta saules gaisma. Daudzas šķirnes nepatīk caur vējiem un sāk palēnināt attīstību.

Kā audzēt tomātus, lai nebūtu problēmu? Jāņem vērā, kāda veida kultūra tika iestādīta vasarnīcā. Nav ieteicams stādīt tomātus tur, kur audzē kukurūzu, papriku, kartupeļus, baklažānus. Viņi ir pakļauti tām pašām infekcijas slimībām. Tomātu labu attīstību veicina zeme, kurā audzēja burkānus, pākšaugus, spinātus un sīpolus.

Tomātu audzēšana atklātā laukā sākas ar izvēlētās platības rudens rakšanu līdz 28 cm dziļumam.

Ir lietderīgi sajaukt izraktu augsni ar humusu, putnu mēsliem, koksnes pelniem vai kompostu. No minerālmēsliem jūs varat izvēlēties kālija sāli vai superfosfātu.

Pavasarī (maijs tiek uzskatīts par labāko laiku) jūs varat atkal izrakt zemi. Kā uztura bagātinātāju var izmantot koksnes pelnu, mājputnu mēslu un amonija sulfāta maisījumu. Pirms tomātu pārstādīšanas zemē, ar apmēram 65 cm intervālu tiek izgatavotas vagas.

Tas, kad jūs varat stādīt tomātus ārā, ir atkarīgs no laika apstākļiem. Ja aukstais laiks vēl nav atkāpies, tad labāk ir mainīt datumus, pretējā gadījumā raža tiks zaudēta. Viņi ņem vērā arī tomātu audzēšanas metodi atklātā laukā un to nogatavošanās robežas.

sarkanie tomāti dārzā

Piemērota sugu daudzveidība

Lai iemācītos audzēt tomātus atklātā laukā, jums jāizvēlas šķirne un jāiepazīstas ar rūpēm par to. Pētītajā dārzeņu kultūrā ir ļoti dažādas šķirnes. Kādus tomātus vislabāk stādīt, izlemj pats audzētājs. Visi no tiem atšķiras pēc augļu lieluma un nokrāsām, kātu augstuma, garšas, spējas izturēt sliktus laika apstākļus vai slimības.

Kuras tomātu šķirnes ir piemērotas atvērtām gultām? Audzējot, ņem vērā krūma augstumu. Ir noteicošie (šķirnes ar ierobežotu augšanu) un nenoteiktie (augšana un attīstība turpinās visā augšanas sezonā) tomātiem.

Mazizmēra (noteicošo) sugu kāti reti sasniedz 110 cm augstumu.Visbiežāk to augstums ir 60–70 cm. Viņiem nav nepieciešami sānu zaru noņemšana, tie nav jāpiesaista.Parasti šādām šķirnēm ir īss nogatavošanās periods, tāpēc augs reti uztver slimību izplatību.

Stādot augstus tomātus (nenoteiktus) var pārsteigt to augšana, kas dažreiz pārsniedz 2 metru atzīmi. Augam ir nepieciešams veidot divus vai trīs stublājus, obligāti tos sasiet, neaizmirstiet savlaicīgi noņemt sānu dzinumus.

Garu tomātu audzēšana sākas maijā. Kad sēt tomātus stādiem? Lielus tomātus labāk sākt sēt divus mēnešus pirms audzēto stādu pārstādīšanas, laiks nokrīt ap februāra beigām. Sēklu stādīšanas datumi var mainīties uz marta sākumu.

Kādus tomātus vislabāk stādīt ārā, var arī noteikt nogatavošanās robežas. Nogatavinātas šķirnes var baudīt pēc 90 dienām (agrīnas nogatavošanās šķirnes), 110 dienas (vidēja nogatavošanās šķirnes) vai pēc 120 dienām (vēlu nogatavošanās šķirnes). Populārākie tomāti atklātā zemē.

Zeme tomāti Riddle kam raksturīga agrīna augļu nogatavošanās. Stumbrs ir stiprs. Krūmi aug līdz 45 cm augstumā.Šķirne ir izturīga pret slimībām un apēnota stādīšanas vieta.

Starp tomātiem ar zemu augšanu Sanka šķirne ir populāra. Augļi nogatavojas agri. Krūma augstums ir tikai 50 cm, to raksturo augsta produktivitāte, izturība pret slimībām un saaukstēšanās.

tomātu krūmi atklātā laukā

Bumbierim ir vidējas nogatavošanās robežas. Tas stiepjas līdz 45 cm, augļa svars var sasniegt 200 g, tāpēc jums jāpiesaista kātiņš.

Vislielāko ražu var baudīt šķirnes ar lielu augļu veidošanos. Viņu svars var sasniegt 700 g. Starp lielaugļu tomātiem ir plaši pazīstami tādi labi tomāti kā Buļļa sirds, Noble, Oranžais karalis, Medus spa, Buyan, De Barao.

Mājas stādi

Tomātu stādīšanai ārā ir divas iespējas. Stādīšanu pastāvīgā vietā var veikt ar stādiem vai sēklām. Bet vislabāk tomātus stādīt atklātā zemē ar stādiem. Mājās stādi tiek audzēti, un, sākoties karstumam, tie tiek pārstādīti uz atvērtām gultām.

Stādu audzēšana sākas ar pareizu sēklu izvēli. Tiek izvēlētas tikai lielas un blīvas sēklas. Tomātu stādīšana nav pabeigta bez iepriekšējas sēklu apstrādes. Uz graudu čaumalas dzīvo daudz sēnīšu un baktēriju, tāpēc ieteicams tās 30 minūtes pazemināt vājā kālija permanganāta šķīdumā.

Pēc dezinfekcijas tomātu sēklas stādiem iemērc barības vielu šķīdumos. Jūs varat izmantot nātrija humātu, Epin vai dabisko alvejas sulu. Šie risinājumi stimulē augu attīstību.

Tomātus labāk stādīt zemē, kad sēklas ir izturējušas sacietēšanas stadiju. Sēklas pārmaiņus ievieto siltā, pēc tam aukstā vietā. Pateicoties tam, iestādītie augi attīstīs toleranci pret temperatūras svārstībām.

Daudzi pieredzējuši dārzeņu audzētāji pirms dēstu stādīšanas sāk dīgt tomātu sēklas. Sēklas izklāj uz mitras drānas, pēc tam pārklāj ar citu auduma kārtu un atstāj, līdz izšķīlušies pirmie dzinumi.

Jūs varat audzēt stādus koka vai plastmasas kastē. Sagatavotā traukā ar augsni caurumus izveido 2,5 cm attālumā. Izsētās sēklas pārklāj ar foliju, līdz parādās lielākā daļa stādu.

tomātu stādus kastē

Kad stādīt tomātus stādu augsnē? Tomātus labāk sākt sēt marta sākumā, bet tas ir tad, ja vasarnīca ir aprīkota ar struktūru ar plēvi. Kad sēt tomātus, ja nav paredzēts izveidot patversmi? Labāk ir sēt sēklas marta pēdējās dienās.

Krūmu pārstādīšana

Kad tomātu stādus stādīt atklātā zemē, atkarīgs no izvēlētās sugas un klimata. Bieži tomātu stādīšana un kopšana atklātā laukā sākas maijā, 20. datumā. Ja augsne nav pietiekami sasilusi, tad to var pārnest uz jūnija sākumu.Tomātu stādus stādīt atklātā zemē vajadzētu tad, kad laiks ir duļķains, bez spilgtiem saules stariem. Ja saskaņā ar prognozi šādas dienas nav, tad labāk ir gaidīt vakaru.

Kā pareizi iestādīt tomātus atklātā zemē? Ieteicams stādīt zemu veidu tomātus ar intervālu 37 cm.Stādot vidēja izmēra un augstus tomātus, jāievēro apmēram 42 cm intervāls. Cauruma dziļumam jābūt 12 cm.

Tomātu stādīšana zemē var būt kvadrātā ligzdota versija. Depresijas tiek veiktas kvadrāta formā, kuras malas ir aptuveni 65 cm, vienā caurumā tiek stādīti 2-3 stādi. Ja tomātu stādus stādīšana atklātā zemē notiks līdzīgi, tad nākotnē būs ērti atslābt ejas. Un dārzenis pilnībā saņems uzturu un gaismu.

Kā stādīt tomātus atklātā zemē? Lai atvieglotu sējeņu noņemšanas procesu no kastes vai krūzes, kā arī saglabātu saknes, jums rūpīgi jāsamitrina stādu augsne. Tomātu stādīšana ārpus telpām bieži sastāv no šādiem soļiem:

  • stādot tomātu stādus atklātā zemē, katrā depresijā tiek ievadīti visi minerālmēsli, kas sajaukti ar humusu;
  • lai iestādītu dārzeņu zemē ar stādiem, jums jāpagriež stikls ar stādu otrādi un viegli jāvelk kāts;
  • caurumā ir nepieciešams iestādīt tomātu stādus kopā ar māla apmetumu, kuru pārkaisa ar kompostu;
  • ar zemi pārkaisa tikai saknes un zemes gabalu, stublājs paliek atvērts, jūs varat noņemt dažas apakšējās lapas;
  • pēc komposta pārklāšanas ar zemes slāni, telpa ap krūmu kļūst nedaudz sablīvēta.

tomātu gultas atklātā laukā

Tomātu audzēšana un atstāšana atklātā laukā sākotnējās 10–14 dienas ir saistīta ar aizsardzību no karstas saules un sala. Šajā laikā iestādītie krūmi pielāgojas jauniem apstākļiem un iesakņojas, tie ir neaizsargāti pret nelabvēlīgiem faktoriem. Bet nav iespējams precīzi noteikt, kad labāk stādīt stādus, tāpēc karstās dienās ir nepieciešama ēnošana, un aukstās naktīs asni jānosedz ar foliju.

Kā audzēt labu tomātu ražu, jums jāzina laistīšanas noteikumi. Pēc 7-10 dienām pirmo reizi varat laistīt gultas. Nākotnē jums tas regulāri jālaista, bet nepārspīlējiet. Ja ir daudz mitruma, palielināsies sēnīšu infekcijas, virsotnes un sakņu puves attīstības risks.

Laistot, izvairieties no ūdens pilieniem uz lapām un ziediem. Laistīšana ir nepieciešama tikai ar nogultu ūdeni rīta vai vakara stundās.

Tomātus visā audzēšanas sezonā audzē atklātā zemē ar trim papildu pārsējiem. Tomātam ir īpaši akūta nepieciešamība pēc mikroelementiem ziedēšanas un augļu laikā. Ja audzē lielaugļu šķirnes, nepieciešams lielāks skaits mēslošanas līdzekļu.

Jūs varat izmantot gatavu universālu pārsēju vai pats to sagatavot. Galvenās sastāvdaļas ir putnu izkārnījumi, deviņvīru spēks, koksnes pelni, zāļu uzlējumi no nātru vai pienenes. Nestandarta sastāvdaļas var izmantot, piemēram, kartupeļu galotnēs, banānu mizās, olu čaumalās un sūkalās.

Novērojot shēmu, kā stādīt tomātus atklātā zemē, jūs varat izvairīties no daudzām kļūdām, atvieglot kopšanu un novākt lielu ražu.

Tomāti ir pašapputes augi. Tomātu audzēšanas noslēpumi ir tādi, ka dažreiz šajā jautājumā jums var būt nepieciešama ārēja palīdzība. Lai pievilinātu apputeksnējošos kukaiņus, jūs varat laistīt krūmus ar īpašu saldu šķīdumu, kas ir izgatavots no cukura, ūdens vai ievārījuma. Starp dārzeņiem varat stādīt saldi smaržojošus augus, piemēram, baziliku, sinepes.

No agronoma puses palīdzība var būt stumbra kratīšana nedaudz divas reizes dienā ziedu veidošanās laikā.

Bez sēklām

Kā audzēt tomātus atklātā laukā, ja sēklas tiek stādītas uzreiz? Ja tika izvēlēts stādīt tomātus atklātā zemē ar sēklām, jums jāizvēlas tie, kas varētu iesakņoties dabiskos apstākļos. Tomātu stādīšanai atklātā zemē ar sēklām labāk piemērotas agrīnas nogatavināšanas šķirnes. Tomātu šķirnes atklātā zemē, kuras laiku pārbaudījuši agronomi, labi iesakņojas ar sēklām.

  1. Volgogradas tomāti var lepoties ar labu slimību izturību un izturību pret temperatūras svārstībām. Augļi vienlaikus sāk nogatavoties. Tomātu vidējais svars ir 110 g.
  2. Labāk ir stādīt Iceberg sēklas atklātā zemē. Tas turpina attīstīties pat vēsā laikā. Kāts ir stiprs un mazs, tikai 60 cm. Saldie tomāti var svērt 200 g.
  3. Beta Lux ir suga, kas agri nogatavojas un dod lielu ienesīgumu. Krūma augstums ir aptuveni 47 cm.Augļi nogatavojas uz 5 gabalu kopām, kuru svars ir aptuveni 50 g. Augs ir izturīgs pret aukstu laiku un lielām slimībām.
  4. No sēklām atklātā laukā Dubok šķirne dod labu rezultātu. Tas ļaus novākt 85 dienu laikā pēc sēklu sēšanas. Stumbra augstums ir apmēram 50 cm, tas ir izturīgs pret daudzām slimībām, nepretenciozs augsnes sastāvam un panes aukstumu. Augļi sāk nogatavoties kopā un sver apmēram 70 g.

dārzā daudz tomātu krūmu

Kad stādīt tomātus atklātā zemē, ja plānojat audzēt bez stādiem? Sēklu sēšana sagatavotajā augsnē sākas, kad zeme sasilst, tas ir aptuveni aprīļa vidū. Izveidojiet platas gultas un pievienojiet humusu. Loki tiek uzstādīti gar gultām, uz kurām tad sala gadījumā plēve būs jāizstiepj.

Stādot tomātu sēklas atklātā zemē, atstājiet pietiekami daudz vietas starp rindām. Tam vajadzētu būt 48 cm .Tomātu stādīšanas shēma ietver seklu bedru (apmēram 5 cm) rakšanu vagās, kas atgādina dambrete. Starp rievām ieteicams atstāt 28 cm intervālu.

Kā pareizi stādīt tomātus? Katrā dobumā sēj 3 vai 4 sēklas.

Kā pareizi stādīt tomātus, ir savi noslēpumi. Daži pieredzējuši dārzeņu audzētāji daļu sagatavoto tomātu sēklu iemērc uzturvielu barotnē. Pārējām sēklām jāpaliek sausām. Mitrās sēklas labāk dīgst, bet ar nosacījumu, ka ārā ir silts. Ja ir salnas, tad tās var nomirt, tad glābšanā nonāk sausas sēklas, kuras ir mazāk jutīgas pret zemu temperatūru.

Ir vēl viens svarīgs punkts, kā pareizi stādīt tomātus. Tiklīdz parādās jauno asnu pirmās lapas, tiek veikta retināšana. Tikai nobriedušus augus vajadzētu atstāt 9 cm attālumā.Otro retināšanu veic, kad piektā lapa ir atlocīta. Tagad attālums jāpalielina līdz 14,5 cm.

Jauniem asniem ir nepieciešams mazāk laistīšanas nekā tomātu stādus telpā. Pati sakņu sistēma attīstās, lai nodrošinātu sevi ar uzturu un mitrumu. Laistīšana ir nepieciešama tikai ilgstošā, karstā laikā.

Neskaitāmie pieredzējušo dārzeņu audzētāju pārskati norāda, ka pat stādot tomātus ar sēklām, jūs varat savākt bagātīgu un garšīgu ražu: “Mēs vairākus gadus sējam tieši dārza gultnēs. Stādu audzēšanai nav jātērē enerģija, visas asns daļas ir labi apgaismotas, sakņu sistēma iet dziļi un uz sāniem, nav nepieciešams ienirt un stresot augu. "

Sekojošās darbības

Ābolu tomātu kopšana sākas no stādīšanas brīža līdz pēdējai ražas novākšanai. Stādot tomātus atklātā zemē, atbilde nav viennozīmīga. Jebkurā gadījumā blakus gultām ieteicams uzstādīt lokus ar plēvi, kas pasargās no stipra vēja un sala. Rūpējoties par tomātiem ārpus telpām, jāņem vērā dažas svarīgas lietas.

Tomātu audzēšanas īpatnības atklātā laukā ietver atslābšanas, saspiešanas, sasiešanas, nokaušanas procedūras.

rūpes par tomātu stādiem

Tomātu audzēšanas laikā atklātā laukā, lai krūmiem būtu veselīgs un stiprs kāts un lapas būtu bagātīgi zaļas, ir nepieciešams novākt. Pateicoties procedūrai, tiek stiprinātas arī saknes.

Ar tomātiem ieteicams rūpēties par tomātiem atklātā zemē ar mulčēšanas procedūru - augsnes pārklāšanu ar papildu kārtu. Salmi, kūdra, sasmalcināta pļavas zāle, zāģskaidas ir piemērotas kā mulča tomātiem atklātā laukā. Slānim jābūt ne plānākam par 8 cm.

Tomātu audzēšanas noslēpumos ietilpst mulčēšana. Pateicoties procedūrai, mitrums iztvaiko lēnāk, saglabā siltumu, netraucē nezāles un samazina infekciju un kaitēkļu izplatību.

Pēc tomātu stādīšanas atklātā zemē, lai neparādītos sausa garoza, jums ir nepieciešams atslābināt zemi starp rindām. Tiek uzskatīts, ka vislabākais atslābšanas periods ir pēc lietus un pēc laistīšanas. Pateicoties procedūrai, labvēlīgie mikroelementi un skābeklis visā augā tiek sadalīti ātrāk.

Jums ir jārūpējas par tomātiem ar vēl vienas procedūras palīdzību. Lai augs neaugtu, bet atdotu visus spēkus augļu veidošanai, ir nepieciešams veikt saspiešanu. Sānu zarus noņem tikai augstās tomātu šķirnēs.

sarkanie tomāti uz zemes

Kā iestādīt augstas šķirnes, lai stublājs nesadalītos, un augs aktīvi attīstītos? Augsto šķirņu stādīšanai nepieciešama sasiešanas procedūra. Bet dažreiz pat mazizmēra uzņēmumiem var būt nepieciešams atbalsts. Lielā augļu skaita dēļ stublājs var salūzt. Kā atbalstu tiek izmantoti režģi un tīkli. Procedūra ļauj ne tikai saglabāt kātu neskartu, bet arī nodrošina brīvu gaisa un gaismas piekļuvi visām augu daļām.

Katrā tomātu krūmā tiek uzstādīti mietiņi, pie kuriem jums jāpiesaista kāts. Piesiešana sākas ar brīdi, kad uz stublāja izvēršas 4-5 lapas.

Tomātu stādīšana atklātā zemē nav grūti pat dārzeņu audzēšanas iesācējiem. Galvenais ir ievērot instrukcijas, ievērot visus noteikumus un pakāpenisku darbu, kas saistīts ar augsni, stādiem un kopšanu.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis