Kā ziemā mājās pareizi audzēt dilles uz palodzes

Lielākā daļa cilvēku dod priekšroku svaigu garšaugu patēriņam. Jebkurā gada laikā ir iecienītas dilles, kuras var audzēt uz palodzes, galvenais ir zināt, kā. Un, lai arī tas visu gadu tiek pārdots veikalā, ir daudz patīkamāk uz palodzes izveidot mini dārzeņu dārzu.

Dilles audzēšanas pazīmes soli pa solim

Dilles audzē kā pikantu augu, taču ir cilvēki, kuri to novērtē pēc ārstnieciskajām un derīgajām īpašībām.

Ja iesācējiem dārzniekiem ir ideja mājās audzēt smaržīgas un sulīgas dilles, jums:

 • izvēlēties pareizo šķirni;
 • iepazīties ar audzēšanas tehnoloģiju;
 • sagatavo nepieciešamo inventāru.

Sīkāk apsvērsim dillu audzēšanas iezīmes mājā.

Šķirnes izvēle

Selekcionāri ir izstrādājuši daudzas diļļu šķirnes. Tie atšķiras ar kātu augstumu, apstādījumu krāšņumu un ziedēšanas un sēklu nogatavošanās laiku. Lai pēc iespējas ilgāk iegūtu svaigus zaļumus, labāk ir stādīt šķirnes ar dažādiem nogatavošanās periodiem.

dilles uz palodzes

Ir augi, no kuriem pēc 38 dienām jūs varat nogriezt zaļo masu. Pēc tam, kad uz kāta izaug 5-6 lapas, dilles sāks ziedēt. Tieši līdz tam laikam jau augs nogatavošanās šķirne.

Agrīnās nogatavināšanas šķirnes

Starp diļļu šķirnēm ar agru nogatavināšanas periodu izceļas:

 1. Tālāk. Mēneša laikā dilles aug, kurā rozetes ir 25 cm garas. Lapu blīvums tiek uzskatīts par vidēju. Viņiem ir dziļi zaļa krāsa, pārklāta ar vaskainu pārklājumu. Šai šķirnei ir spēcīga imunitāte pret slimībām un kaitēkļiem.
 2. Gribovskis. Var sēt pavasarī, vasaras vidū, ar papildu apgaismojumu ziemā. Visu mēnesi tas aug aromātiskām lapām.
 3. Aurora. To uzskata par jaunu šķirni, kas dod agrīnus zaļumus. Jau 25. dienā jūs varat izmantot tās sulīgās lapas, kuras izceļas ar pikantu smaržu un bagātīgumu. Augi labi attīstās, reti saslimst un tos nesabojā kaitēkļi.

zaļās dilles

Starpsezonas šķirnes

Dilles šķirnēs, kuras klasificē kā starpsezonu, augšanas sezonu pagarina par nedēļu, tāpēc lielākiem zaļumiem tās atšķiras no iepriekšējām.

Starp starpsezonas diļļu šķirnēm ir zināmi šādi:

 1. Krūms. Aug daudz zaļumu, viņi tos sāk vākt pēc 70 dienām. Pirmais griezums tiek veikts no apakšas. Jūs varat vairākas reizes sagriezt lapas no viena auga. Viņam ir daudz sulīgu, aromātisku zaļumu.
 2. Lesnogorskis. Ieteicams lielām, aromātiskām lapām. Pat tad, kad parādās lietussargi, jūs varat turpināt griezt lapas. Šķirne ir izturīga pret slimībām un kaitēkļiem.
 3. Bagātīgas dilles.Audzē sulīgai apstādījumiem. Tas ieguva savu nosaukumu iemesla dēļ: lapas aug daudz, smaržīgas un sulīgas. To var sēt vairākas reizes gadā.

diļļu krūmi

Vēlu nogatavojušās šķirnes

Šie augi izceļas ar to, ka uz tiem ilgu laiku paliek delikāti zaļumi. Viņiem dažreiz nav laika nogatavoties līdz galam.

Starp labi zināmajām vēlīnajām šķirnēm:

 1. Aligators. Tas tiek novērtēts par ilgstoši sulīgo zaļumu. Lietussargi ar ziediem tajā veidojas vēlu, tāpēc zaļumus var novākt gandrīz visu vasaras sezonu. Lapas ir spilgti zaļas, pārklātas ar vaskveida sārtumu.
 2. Kibērijs. Tās lapas ir platas, zaļas ar nelielu dzeltenumu. Plāksne ir gandrīz neredzama. Rozetes ir lielas, izaug līdz 40 cm augstumam.
 3. Dilles. Populārā holandiešu šķirne. Atšķiras nepretenciozitāte, izturot dažādus apstākļus. Piešķir daudz smaržīgu zaļumu. Griešanu var veikt ilgu laiku. Tas aug līdz 1,5 metru augstumam.

diļļu šķirnes

Sēklu sagatavošana

Lai sējai būtu sastopamas tikai augstas kvalitātes sēklas un tās dīgtu ātrāk, jums tās jā iemērc siltā ūdenī. Tos ievieto audumā un iemērc apmēram dienu, mainot ūdeni pēc 12 stundām.

Sēklas var apstrādāt ar vāju kālija permanganāta šķīdumu, turot 3 stundas.

Ieteicams noņemt tos graudus, kas ir sasnieguši, jo tos uzskata par nepiemērotiem sējai, un tos, kas iegremdēti trauku apakšā, nedaudz jāžāvē uz papīra.

Diļļu sēklas

Nepieciešamais inventārs

Priekš sēj dilles jūs varat iegādāties konteinerus, kas tiek izmantoti stādus audzēšanai. Tajos ir ieteicams veikt caurumus liekā ūdens novadīšanai, pēc tam aizpildīt apmēram 2 cm drenāžas kārtu.Šajos nolūkos izmanto keramzītu, kuru var iegādāties ziedu veikalā. Tad ieteicams konteineru piepildīt ar augsni.

Sēja

Ir labi, ja dārza augsne ir iepriekš sagatavota sēklu stādīšanai. Ja tas neizdodas, jūs varat iegādāties augsni ziedu audzēšanai. Galvenais nosacījums draudzīgu stādu iegūšanai ir augsnes vaļīgums, tādēļ pirms sēšanas zemē varat pievienot nedaudz smilšu un vermikomposta.

sēj dilles

Pēc tam, kad trauks ir piepildīts ar augsni, tas ir nepieciešams vēl nedaudz samitrināt. Labāk to izdarīt ar smidzināšanas pudeli. Pēc tam izveidojiet mazas rievas, kuru dziļumam jāatbilst 1,5 cm.Ir ieteicams tos arī izsmidzināt ar ūdeni. Augu sēklas, nedaudz pārklāj ar zemi. Pārklājiet trauku ar plastmasas iesaiņojumu un novietojiet siltā vietā.

Sēklu stādīšanai temperatūrai jābūt vismaz 18 ° C. Iepriekš samērcēti paraugi sadīgst apmēram 7–10 dienu laikā.

Kad parādās dzinumi, konteineru ieteicams likt uz palodzes. Lai dilles nebūtu sabiezētas, ir nepieciešams 3 cm attālumā izraut liekos augus.

Rūpes

Dilles audzēšana uz palodzes dzīvoklī, it īpaši ziemā, nav viegls uzdevums. Ja jūs neievērosit noteikumus, tad zaļumi izrādīsies trausli un vāji.

dilles katlā

Komforta temperatūra

Pēc tam, kad dilles ir paaugstinājušās, pirmo nedēļu ieteicams pazemināt temperatūru naktī. Lai to izdarītu, jūs varat atvērt logu vai pārsūtīt stādus uz stikloto lodžiju. Augiem ir pietiekama 8–9 ° C temperatūra. Tas ir nepieciešams, lai dilles neizstieptu, un stublāji kļūtu stiprāki.

Dienas laikā temperatūra tiek paaugstināta līdz 18 ° C, bet, ja temperatūra dzīvoklī pārsniedz 20 ° C, jums konteiners jānovieto uz spilgti apgaismotas palodzes.

Ja jūs neievērosit šos noteikumus, diļļu lapas būs neattīstītas un tām būs gaiši zaļa krāsa.

Gaisa mitrums

Ziemā dzīvoklī esošo radiatoru sildīšanas dēļ gaiss izžūst, tāpēc ieteicams to mitrināt. Periodiski izsmidziniet ar smidzināšanas pudeli. Tuvumā varat ievietot burkas, kas piepildītas ar ūdeni.

dilles uz palodzes

Ir svarīgi uzraudzīt augsnes mitrumu.Ieteicams augus laistīt katru dienu, taču pārliecinieties, vai viss liekā mitrums izplūst caur speciālajiem caurumiem trauka apakšā.

Papildus apgaismojums

Dilles klasificē kā gaismu mīlošu augu. Viņam gaisma ir viens no svarīgiem ražas novākšanas nosacījumiem. Pat siltumam nav nozīmes diļļu audzēšanas apstākļos. Ieteicams konteineru ar to novietot pie loga uz apgaismotās palodzes.

Visi zina, ka ziemā dienasgaismas stundas ir daudz īsākas, tāpēc augi būs jāpapildina ar baltām dienasgaismas vai LED spuldzēm. Tie ir suspendēti virs konteinera pusmetra augstumā.

diļļu zariņi

Apgaismojumam ziemā vajadzētu ilgt apmēram 12 stundas: augi saņem 6 stundas papildu luktura apgaismojuma, kad trauku novieto uz dienvidu palodzes. Ja esat telpās, tad 15 stundas iededziet ar lampu, jūs varat to pagarināt vēl ilgāk.

Lai dilles neslīptu vienā virzienā, jo augi tiek pievilkti gaismai, trauku ieteicams pagriezt par 180 grādiem. Šī procedūra jāveic katru dienu.

Mēslošana

Pēc apmēram 2 nedēļām ir jāveic papildu mēslošana. Tie var būt kompleksi minerālmēsli ar mikroelementiem un organiskie mēslojumi, kurus tagad pārdod pudelēs. Ieteicams izmantot minerālu - "Juno", "Kemira" un organisko - "Bioaktīvo", "Organisko līdzsvaru" un citus.

mēslojums katlā

Ražas novākšana

Lai sasniegtu labus rezultātus, ir pareizāk sagriezt dilles, kad augi aug līdz 20-25 cm. Vislabāk vispirms ir noņemt apakšējās lapas, sagriežot tās ar šķērēm. Pēc tam ir ieteicams laistīt dilles un apkaisa to no smidzināšanas pudeles. Vēlāk uz stublāja atkal sāks augt lapas.

Dilles audzēšana ir jautra nodarbe, lai gan jums ir smagi jāstrādā, lai radītu tai nepieciešamos apstākļus. Bet tas ir tā vērts, jo būs iespēja apbrīnot skaistu augu un pievienot to ēdieniem, izvēloties to no mini-dārza.

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to pamet
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis