Labākās dilles bez lietussargiem zaļumiem ar nosaukumiem

Dilles audzē daudzi dārznieki, kuri uz zemes gabala stāda dārzeņus. Daži no viņiem vēlas audzēt diļļu šķirnes zaļumiem bez saulessargiem. Tomēr, pirms sākat audzēt, jums jāsāk izvēlēties pareizo augu šķirni. Visām dilles šķirnēm ir savas īpašības, ar kurām vajadzētu iepazīties pirms stādīšanas.

Vai ir šķirnes bez lietussargiem?

Daudzi dārznieki ir ieinteresēti, vai ir tādas dilles šķirnes, kurām absolūti nav lietussargu. Galu galā tieši viņu dēļ stādītie krūmi noveco ātrāk. Pēc lietussargu parādīšanās uz krūmiem zaļumi kļūst sīksti, un to lapas sāk pakāpeniski dzeltenas.

dilles bez saulessargiem

Nav iespējams atrast šķirnes bez lietussargiem, jo ​​augs reproducē ar sēklām, kas veidojas šajā konkrētajā krūma daļā. Tāpēc, ja diļļu krūmiem nebūtu saulessargu, tie nevarētu pavairot. Tomēr ir audzētas īpašas šķirnes, kurās lietussargs parādās diezgan vēlu. Šādu diļļu šķirņu īpatnība ir tā, ka tās noveco daudz vēlāk nekā visas citas šķirnes.

Diļļu šķirnes

Pirms sākat stādīt augu, jums vajadzētu sīkāk iepazīties ar tā šķirnēm. Visas dilles šķirnes ir sadalītas divās plašās kategorijās:

zaļumi ar nosaukumiem

 • Krūms. Buša tipa augi aug maza vai liela izplatīšanās krūma veidā. Šādas šķirnes izceļas ar augstu ražu, ievērojot kopšanas pamatnoteikumus. Krūmu diļļu īpatnībās ietilpst arī kāta ilgums un sēklu nogatavošanās. Valsts ziemeļu reģionos dažiem krūmiem vienkārši nav laika pilnībā nogatavoties, un tāpēc dārzniekiem lietussargi ir jānoņem tūlīt pēc to parādīšanās.
 • Uz zaļumiem. Zaļumu šķirnes izceļas ar spēcīgu aromātu un augstu produktivitātes līmeni. Viņu krūmi ir mazi un pārklāti ar košām lapām ar bagātīgu zaļu krāsu.

Tomēr ir arī cita klasifikācija, kas atšķir šķirnes atkarībā no to audzēšanas vietas.

klastera tips

Audzēšanai uz palodzes

Diļļu krūmus var audzēt ne tikai siltumnīcās vai dārzeņu dārzos, bet arī uz palodzēm. Mājās augs jūtas ne sliktāk kā gultās zem saules vai siltumnīcās.

Audzējot uz palodzes, ieteicams izmantot šķirni Gribovsky. Šis apstādījumu veids lieliski panes istabas temperatūru un nav nepieciešama pastāvīga uzturēšana. Vienīgais, kas Gribovskim vajadzīgs, ir auglīga augsne ar pietiekamu daudzumu barības vielu.

pilnībā sekojiet līdzi

Arī zaļumi labi aug uz palodzēm, kas pieder pie šķirnes Grenadier. Tieši šo augu mājsaimnieces visbiežāk audzē podos uz palodzēm. Lai Grenadieriem būtu laba raža, jums vajadzēs viņu laistīt 2–3 reizes nedēļā.

Par atklātu zemi

Valsts dienvidu reģionu iedzīvotāji atklātā laukā bieži audzē dilles. Stādīšanai ārpus telpām vislabāk piemērotas vairākas šķirnes:

istabas augs

 • Tālāk. Stādīšanai dārzā bieži tiek izvēlēta Dalny diļļu šķirne, kas nogatavojas pusotra mēneša laikā. Augs aug līdz 30 cm augstumā un sadalās 5–6 kātiņos ar zaļām lapām. Šīs šķirnes galvenā iezīme ir izturība pret kaitēkļiem un izplatītām slimībām.
 • Maks. Kompaktu krūmu fani savos dārzos stāda Max augus. Zaļumi aug līdz 15 cm augstumā un ir pārklāti ar mazām rombveida formas lapām. No viena nogatavojuša krūma tiek savākti 40-50 grami zaļumu.
 • Kutuzovskis. Starp augstas ražas šķirnēm atklātā zemē izšķir Kutuzovskaya zaļumus. Tas ir sulīgs augs ar lielām noapaļotām lapām. Šīm dillēm ir labs aromāts un lieliska garša.

Siltumnīcai

Audzēšanai siltumnīcas apstākļos tiek izmantotas šķirnes, kas bez problēmām tiek galā ar gaismas trūkumu. Šie zaļumu veidi ietver:

lielas lapas

 • Lietussargs. Šo šķirni ieteicams audzēt augstās siltumnīcās, jo nobriedušu augu stublāji aug līdz divarpus metru augstumam. Jūs varat savākt nogatavojušos zaļumus pusotru mēnesi pēc stādīšanas.
 • Sals. Audzējot siltumnīcā, zaļumi aug līdz pusotra metra augstumam. Krūms ir pārklāts ar lielām sadalītām lapām ar vaskotu pārklājumu uz virsmas. Lietussargs uz auga veidojas diezgan vēlu, un tāpēc krūmi ilgstoši nenoveco.
 • Kibērijs. Šo šķirni dēvē par agri nogatavinātām zaļumu šķirnēm, jo ​​ražu novāc 20-25 dienas pēc stādīšanas. Kibray izceļas ar sulīgām lapām, kurām ir maiga garša.

Agri nogatavojušās dilles šķirnes

Daudzi aug agrīnā nogatavināšanā veidu dilleskad tie ātri nogatavojas un veido lietussargus. Pateicoties tam, pavasara otrajā pusē būs iespējams savākt nogatavojušos zaļumus. Agri nogatavojušās dilles ietver:

augstas siltumnīcas

 • Lietussargs. Šo šķirni selekcionāri selekcēja vēlā pavasarī. Krūmu lapas savāc mazās spilgti zaļas krāsas rozetēs. Lietussargu ieteicams audzēt augsta mitruma apstākļos, lai augs labāk augtu. Lai palielinātu ražu, ieteicams to periodiski mēslot ar slāpekli.
 • Pārrubināt. Konservu sagatavošanai bieži izmanto aromātisko Redoubt šķirni. Šādu augu klasificē kā vienu no vislabāk ražīgajām šķirnēm, jo ​​no katra krūma tiek novākti vismaz 50 grami sulīgu zaļumu.

audzēti selekcionāri

Starpsezonā

Starpsezonā zaļumi nogatavojas 10-15 dienas vēlāk nekā agrīnā nogatavināšanas šķirnes. Tomēr šādi krūmi ir produktīvāki, jo tie audzē vairāk zaļās masas. Visbiežāk dārznieki stāda šādus starpsezonu veidus:

 • Amazon. Visražīgākā starpsezonas šķirne ir Amazones zaļumi. Dārznieki no viena pieauguša krūma savāc vismaz 50–65 gramus zaļumu. Novāktās ražas tiek izmantotas ēdiena gatavošanā konservu vai dārzeņu salātu izveidošanai.
 • Rišeljē. Augs aug līdz 120 cm augstumā un 20-30 cm platumā. Krūmi ir pārklāti ar lielām lapām un sulīgām rozetēm. Vasaras pirmajā pusē apstādījumus klāj lietussargi, uz kuriem laika gaitā veidojas vairāk nekā 40 stari. Rišeliju lieto kulinārijā aromātisko garšvielu pagatavošanai.

agrīnās nogatavināšanas šķirnes

Vēlu nogatavojušās šķirnes

Ražas novākšanai ziemā labāk ir izmantot vēlu nogatavojušos apstādījumu veidus, jo tos novāc rudens pirmajā pusē. Starp vēlu nogatavošanās diļļu šķirnēm izšķir:

 • Aligators.Auga krūmi aug līdz 30 cm augstumā un ir pārklāti ar lielām smaržīgām lapām. Aligators neveido lietussargu līdz rudenim, un tāpēc no tā krūmiem ir iespējams novākt vairākas reizes sezonā. No katra krūma vienai ražas novākšanai ir iespējams iegūt apmēram 65 gramus svaigu garšaugu.
 • Ļaunprātīgs. Tas ir garš augs, kas aug līdz 130 cm augstumā. Krūmi ir pārklāti ar mazām rombveida formas lapām, uz kuru virsmas ir zilgans zieds. Mischief priekšrocības ietver augstu ražu un nepretenciozo kopšanu.

smaržīgas lapas

Kā iestādīt?

Pirms sākat diļļu stādīšanu, ieteicams iepazīties ar šī auga stādīšanas un audzēšanas iezīmēm.

stādīšanas dilles

Sēklu sagatavošana

Visas sēklas ir iepriekš sagatavotas, lai sēklas dīgtu ātrāk. Lai to izdarītu, visas sēklas ievieto nelielā auduma gabaliņā un izlej ar ūdeni. Sēklām vismaz divas dienas jābūt mitrā drānā, pēc tam tās izņem un žāvē saulē.

mazs gabals

Dilles sēšanas datumi

Apstādījumi tiek stādīti aprīļa otrajā pusē, kad gaisa temperatūra nenoslīdēs zem nulles grādiem. Ziemeļu reģionos nakts salnu dēļ stādīšana tiek atlikta uz maija vidu vai beigām. Siltumnīcas apstākļos dilles apsēžas jebkurā sezonā. Galvenais, lai siltumnīcā temperatūra nenokristu zem 10–12 grādiem pēc Celsija.

Stādot apstādījumus uz vietas, tiek izveidoti caurumi 20-30 cm attālumā viens no otra. Tad caurumus samitrina ar siltu ūdeni un apaugļo ar organiskajiem mēslošanas līdzekļiem. Pēc augsnes sagatavošanas katrā caurumā tiek stādītas diļļu sēklas.

siltumnīcas temperatūra

Rūpes

Pēc pirmo dzinumu parādīšanās visus stādus rūpīgi dzirdina ar siltu ūdeni. Ieteicams augsni samitrināt 2-3 reizes nedēļā, lai augsnei nebūtu laika izžūt. Pēc katras laistīšanas augsni atslābina ar kapli un notīra no nezālēm.

Kad stādi izauga līdz 10–15 cm, tie tiek retināti. Sānu dzinumus ieteicams noņemt tā, lai krūmi netraucētu kaimiņu augiem. Pēc retināšanas attālumam starp zaļumiem jābūt apmēram 20 cm.

silts ūdens

Kā novākt un nožāvēt diļļu ražu?

Nogatavojušos zaļumu novākšana tiek uzskatīta par svarīgu diļļu audzēšanas soli. Viņi to dara vasaras beigās vai rudens pirmajā pusē. Ražas novākšanas laikā krūmi tiek novilkti no zemes kopā ar saknēm. Tad saknes tiek nogrieztas, un lapas žāvē saulē uz ielas vai palodzes.

savāc un nosusina

Diļļu slimības

Dārzeņu audzētājiem ne vienmēr izdodas iegūt labu dilles ražu, jo šis augs bieži cieš no kaitīgu sēņu izraisītām slimībām.

Visbiežāk apstādījumi cieš no peronosporozes, kas ietekmē krūmu augšējo daļu. Slimība izpaužas augstā mitrumā un gaisa temperatūrā aptuveni 15-20 grādi.

cieš no slimībām

Arī stādi bieži cieš no phomosis, kas noved pie krūmu nāves. Ar šādu slimību visi krūmi pakāpeniski kļūst melni un nokalst. Kad parādās pirmās fomozes pazīmes, labāk ir atbrīvoties no inficētiem zaļumiem uzreiz.

Vēl viena izplatīta slimība ir cercosporosis. Ar šo slimību visi inficētie augi ir pārklāti ar brūniem plankumiem. Slimību nav iespējams izārstēt, un tāpēc zaļumi ar cercosporia tiek izrakti un sadedzināti.

krūmu nāve

Secinājums

Dilles tiek uzskatītas par parastu apstādījumu, kuru daudzi dārznieki audzē viņu zemes gabalos. Pirms sākat stādīt šādu augu, jums jāiepazīstas ar tā šķirnēm un to audzēšanas īpašībām.

viņu vietnēs

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis