Kibray diļļu šķirnes apraksts, ieteikumi kopšanai un audzēšanai

Kibray dilles ir viens no populārākajiem dārzkopības kultūru veidiem, ko audzē Krievijas reģionos. Dārznieku mīlestība pret šo sugu ir izskaidrojama ar auga nepretenciozitāti un lielu skaitu ārstniecisko īpašību. Lai iegūtu pienācīgas kvalitātes apstādījumus, pirms dārza darbu uzsākšanas ieteicams uzzināt par šīs šķirnes audzēšanas īpatnībām.

Šķirnes apraksts

Kibray šķirne ir vidēja nogatavošanās diļļu šķirne. Augs tiek uzskatīts par vienu no labākajiem zaļās masas augšanas un ražas ziņā. Šķirne ir nepretencioza kopšanā un ilgstoši nespēj veidot lietussargus.

dilles kibray

Dārza kultūrā ir lielas rozetes ar platām lapām. Vienas rozetes vidējais augstums ir 40 cm, spilgti zaļas krāsas lapām raksturīga sulīgums ar maigu, delikātu un pikantu garšu un bagātīgu zaļumu aromātu.

Šķirnes apraksts runā par audzēšanas iespēju slēgtās konstrukcijās un atklātā laukā. Lai iegūtu agrāku ražas ražu, sēklas sēj agri, ja ārā temperatūra nav pietiekami silta, tad stādīšanas vietu pārklāj ar plēvi vai agrošķiedru. Briedums notiek 40-45 dienu laikā.

zaļā masa

Šķirnes raža tiek uzskatīta par vienu no augstākajām un ar 1 m2 jūs varat iegūt līdz 3 kg. Vidējais pieaugušā auga svars ir aptuveni 30 grami. Šīs sugas dārza kultūras iezīme ir spēja saglabāt sulīgumu un pareizu izskatu.

Aug

Kibray ir viegli audzējams un neprasa īpašas stādīšanas prasmes, tāpēc tas ir piemērots pat iesācēju dārzniekiem. Krievijas reģionos vairumā gadījumu šķirni audzē uz gultām, sējot sēklas atklātā zemē. Dilles īpašības klasificē to kā aukstumizturīgu dārza augu veidu. Sēklas sāk augt, kad augsne sasniedz 3 ° C temperatūru. Lai nodrošinātu normālu dilles attīstību, pietiekams temperatūras režīms ir no 8 līdz 10 ° C.

pieaugušais augs

Vispārējs īkšķa noteikums, lai no zaļumiem iegūtu labu atdevi, nav stādīt pārāk blīvi. Par labākajiem augu priekšgājējiem tiek uzskatītas šādas kultūras:

 • gurķi;
 • tomāti;
 • pākšaugi;
 • kāposti.

Pastāvīgās stādīšanas vietu ieteicams sagatavot rudenī. Šim nolūkam tiek izvēlēts labi apgaismots laukums, augsne tiek izrakta uz lāpstiņas bajonetes un mēslota. Labākais augsnes kvalitātes uzlabošanas veids tiek uzskatīts par šādu sastāvdaļu sastāvu:

pastāvīga nosēšanās

 • 15 grami amonija nitrāta;
 • 10 grami superfosfāta;
 • 10 grami kālija sāls.

Šādu sastāvdaļu maisījumu ievada augsnē 3 kg apjomā uz katru 1 m2... Vairumā gadījumu šis uzturvielu daudzums ir pietiekams visā augšanas sezonas laikā.

Efektīvāks augošās dilles lai veidotu nevis svītras, bet mazas 5 cm platas rievas ar dziļumu 2–3 cm, kamēr sēklas sēj visā platumā. Starp katru vagu samazinās 25 cm attālums.

barības vielas

Kopšanas līdzekļi

Rūpes ir nodrošināt savlaicīgu ravēšanu un laistīšanu. Pēc pirmo dzinumu parādīšanās papildu krūmi tiek pilnībā izvilkti, jo ar šo metodi kaimiņu augu sakņu sistēma ir minimāli bojāta. Nezāles stādīšanas vietā ir jānoņem.

Vairumā gadījumu pietiek ar rudens mēslojumu, tāpēc izņēmuma gadījumos tiek veikta papildu mēslošana.

Minerālmēslu nepieciešamību bieži var noteikt pēc apstādījumu parādīšanās. Piemēram, dzeltenās lapas un agra ziedēšana norāda uz slāpekļa trūkumu.

Šajā gadījumā pietiek ar to, lai stādīšanas platību apstrādātu ar urīnvielas šķīdumu, kas sagatavots, aprēķinot 1 tējk. līdzekļi par pilnu spaini ūdens. Ir vērts atcerēties, ka diļļu lapām ir tāda kvalitāte, lai tās uzkrātu nitrātus, tādēļ nevajadzētu ļaunprātīgi izmantot slāpekļa mēslojumu. Dilles nedrīkst apstrādāt ar pelniem, jo ​​tas izraisa lapu apsārtumu un palēninātu dzinumu augšanu.

ravēšana un laistīšana

Priekšrocības un trūkumi

Dilles tiek novērtētas ar augstu minerālu un vitamīnu saturu, kā arī lielu ēterisko eļļu daudzumu. Šāds produkts ir vērtīgs derīgo vielu avots, kas labvēlīgi ietekmē gandrīz visu cilvēka ķermeņa dzīvībai svarīgo sistēmu darbu.

Kibray dilles priekšrocības ir:

ēteriskās eļļas

 • lietošanas universālums;
 • augsta apstādījumu raža;
 • iespēja augt ielu, siltumnīcu un mājas apstākļos;
 • patīkama bagāta zaļumu garša;
 • spēja ilgstoši uzturēt garšu, sulīgumu un pareizu izskatu;
 • spēja lietot kā garšvielu svaigos ēdienos un kā sausu garšvielu;
 • plašas iespējas dažādu veidu slimību profilaksē un ārstēšanā.

Kibray dilles var izmantot svaigas un kā garšvielu dažādiem ēdieniem. Zaļumi salātiem piešķir bagātīgu garšu, un tos bieži izmanto marinādes receptēs. Auga derīgās īpašības tiek labi saglabātas, sasaldējot, diļļu lapas nezaudē savas derīgās īpašības, kad tās ir sausas.

bagāta garša

Kaitēkļi un slimības

Viens no galvenajiem dilles šķirņu slimības tiek uzskatīta par miltrasu. Kibray šķirne tiek uzskatīta par vienu no retajām sugām, kurai ir laba imunitāte pret šo problēmu. Sakarā ar šo īpašību ražu var audzēt pat mitrās augsnēs.

Audzējot dilles, augu nav iespējams apstrādāt ar ķīmiskām vielām, tāpēc cīņa pret kaitēkļiem un slimībām jāveic tikai ar profilaktisko līdzekļu izmantošanu, proti, ievērojot augseku, pēc zaļās masas pilnīgas iznīcināšanas pēc ražas novākšanas un augsnes rakšanu lielā dziļumā.

zaļā masa

Ražas novākšana un uzglabāšana

Dilles savākšanas laiks ir atkarīgs no turpmākās lietošanas mērķa. Ja nepieciešams, izmantojiet to svaigu vai ēdienu pagatavošanai tiešai lietošanai pēc ražas novākšanas, jūs jebkurā laikā varat izvēlēties zaļumus. Zaļumus vajadzētu novākt no rīta, nogriežot nepieciešamo lapu daudzumu vai pilnībā nogriežot dzinumu.

Ir vērts ievērot šādus kolekcijas ieteikumus:

 • masas savākšanu, lai saglabātu ražu, sasaldējot vai žāvējot, veic, kad dilles sasniedz 30 līdz 35 cm augstumu;
 • lai savāktu garšvielas, tiek izvēlēts periods, kad zaļumu vecums sasniedz 55–60 dienas;
 • sēklas tiek novāktas pēc tam, kad lietussargi iegūst pelēku nokrāsu un sacietē.

lietussargu iegāde

Dilles ilgstošai uzglabāšanai izmanto sasaldēšanas vai žāvēšanas metodi.Pēc ražas novākšanas produkts jāsagatavo uzglabāšanai:

 • noplēst dzeltenos un novājinātos zaļumus;
 • iemērciet dilles ūdens traukā, kamēr netīrumi no apstādījumiem nogrimst apakšā;
 • sakrata saišķus, pārnes caurdurī un noskalo ar tekošu ūdeni;
 • izklāj uz dvieļa un ļauj laiku pilnībā nožūt.

izklāj uz dvieļa

Svaigus zaļumus apmēram mēnesi var uzglabāt plastmasas traukā, trauks neļauj iekļūt gaisam un zaļumi nepūlas. Vakuuma tvertne ļaus ietaupīt dilles sešu mēnešu laikā. Ilgāku uzglabāšanu var nodrošināt, apstrādājot zaļumus ar sāli. Lai to izdarītu, zaļumus sasmalcina, slāņos ievieto stikla burkā, pārmaiņus apstādot kārtu un slāņu kārtu.

Populāra metode ir dilles iesaldēšana. Šī opcija ļauj ziemā iegūt dilles un izmantot to kā sastāvdaļu pirmajam un otrajam kursam.

Sasmalcinātus zaļumus var ievietot plastmasas maisiņā vai ievietot ledu veidojošā traukā ar ūdeni. Ievietojot maisos, nepiespiediet pārāk daudz zaļumu un izspiediet gaisu, kas labāk saglabās auga dziedinošās un derīgās īpašības. "Dilles kubiņu" pagatavošana nodrošina turpmāku izmantošanu, kas padara ērtu zupu un otro ēdienu pagatavošanu ar šādu sastāvdaļu, jo iepriekš nav nepieciešams sagatavot garšvielas.

sasmalcinātus zaļumus

Gatavojot sausu produktu, zaļumus novieto siltā, vēdinātā vietā. Dilles izklāj uz līdzenas virsmas plānā kārtā. Kad zāle izžūst, augs tiek sajaukts, tādējādi panākot vienmērīgu žāvēšanu.

Pilnībā sagatavotus sausos garšaugus ievieto uzglabāšanas traukā. Stikla trauku ar aizzīmogotu vāku izmantošana novērš svešu smaku iesūkšanos izstrādājumā un konteinera caurspīdīguma dēļ sniegs iespēju kontrolēt garšvielu patēriņu.

pat žāvējot

Nav atsauksmju, esiet pirmais, kas to atstāj
Tieši tagad skatoties


Gurķi

Tomāti

Ķirbis